Kripto Para

Dünyanın En Büyük Bitcoin Pazarı Rusya Ve Çin’de Yasaklandı

Yazar: Coin Bilgi

Eşler arası takas platformu LocalBitcoins Roger Ver’in iddialarına göre Rusya ve Çin’de yasaklandı. Dün Reddit üzerinden bir takım açıklamalarda bulunan Roger Ver’in iddialarının doğru olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

İlgili Haber: SON DAKİKA: Binance’te Büyük Sızıntı, Changpeng Zhao’dan ve Borsadan Resmi Açıklama

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı Çinli yatırımcıları yeni güvenli liman arayışlarına yönlendiriyor. ABD yaptırımları sonucunda Yuan’ın değer kaybetmesiyle Çin’liler Bitcoin’e  her zamankinden daha fazla yöneliyor. Çin Hükümeti de bu nedenle ulusal parasının değerini korumaya yönelik önlemler almaya çalışıyor. Hükümet, yurt dışına Yuan çıkışını yılda 50 bin dolarla sınırlandırdı ancak Çinliler şimdi de Bitcoin kullanarak bu yasağın etrafından dolaşıyor. Yasaklamalar nedeniyle Çinli Bitcoin yatırımcıları için yadsınamaz bir yere sahip olan LocalBitcoins ülkede oldukça popüler.

Rusya’da LocalBitcoins Yasaklandı Mı?

Rusya’nın en önemli medya organlarından Roskomnadzor’da yer alan habere göre ülkede LocalBitcoins’in kullanımı yasaklandı. Çinliler gibi Ruslar da Bitcoin’e erişim sağlamak için LocalBitcoins’e bir hayli muhtaç. LocalBitcoins ise Rusya’da engellemeleri aşarak ülkedeki Bitcoin yatırımcılara yardım edeceklerini açıkladı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap