Ethereum 4 Yaşında!

Kripto para dünyasının en büyük platformlarından biri olan Ethereum bugün 4

Ethereum teknik analizi

Kripto para dünyasının en büyük platformlarından biri olan Ethereum bugün 4. yılını doldurdu. Günümüzde kripto para birimi sektöründe en büyük isimlerden biri haline gelen Ethereum, dört yıl önce 30 Temmuz 2015’te piyasaya sürülmüştü.

Geliştiricilerin Gözdesi Oldu

Açık kaynaklı bir Blockchain platformu olan Ethereum, akıllı sözleşme teknolojisiyle büyük ilgi çekmeyi başardı. Ethereum’a diğer bir çekici yanı ise geliştiricilere sunduğu fırsatlardı. Dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler bu platformu kullanarak kendi token’larını geliştirdiler.

Bu gibi ayırt edici özellikleriyle ön plana çıkan Ethereum kısa süre içerisinde büyük bir popülariteye ulaşmayı başardı. İşlem hızı ve işlem ücreti bakımından Bitcoin’den tamamen farklı olan Ethereum bu sayede Bitcoin’e bir rakip olarak görüldü.

Ethereum’un 4 Yılı

Ethereum platformu piyasaya sürüldükten sonra bir süre 1 dolardan işlem gördü. O yılın sonuna kadar 1 doları geçemeyen Ethereum, 2016 yılıyla birlikte yükselişe geçti.  Ethereum 2016 yılında, piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra Coinmarketcap’te ilk 10 kripto para arasına yerleşti.

Takvimler 2017’yi gösterdiğinde, her şey değişmeye başladı. Ethereum, kripto para piyasasındaki boğa sezonunda efsanevi bir performans sergiledi. Neredeyse 2016 yılının tamamında 10 dolardan işlem gören Ethereum, 18 Haziran 2017’de 370 dolara yükseldi.

6 ay sonrasında yani takvimler 15 Ocak 2018 tarihini gösterdiğinde ise Ethereum’un fiyatı  1,400 dolara yükseldi. 2018 yılındaki ayı sezonunda Ethereum da diper kripto paralar gibi değer kaybetti. 90 dolar bandına kadar gerilemesine rağmen Ethereum ayı sezonunda bile Coinmarketcap’teki ikinci sıradaki yerini bırakmadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!