Ethereum Nedir, Neden Bu Kadar Popüler?

Ethereum kripto paralar arasında uzunca süredir kendisine 2

ethereum fiyatı yorum

Ethereum kripto paralar arasında uzunca süredir kendisine 2. sırada yer alan ve sürekli olarak gücüne güç katan kripto para birimlerinden birisi olarak gösterilmekte. Kripto paralar ile ilgili olarak alınan önlemler, atılan adımlar ve hükümetlerin kripto paralar hakkında önlemler almak için çoğu zaman Ethereum üzerinden ilerledikleri ve son dönemde sık sık kurucu Vitalik Buterin ile görüşme gerçekleştirdikleri bilinmekte.

Kurucu olmasının yanında sürekli olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında da açıklamalar yapan Buterin’in Ethereum’u ortaya çıkarma macerası çok uzun yıllara dayanmıyor. 2014 yılında Vitalik Buterin ve ekibi tarafından ortaya çıkarılan Ethereum, ilk başlarda ortalama 1-3 dolar arasında değere sahipti. Şimdi ise 780 dolar değere sahip ve ilk başta yatırım yapan kullanıcılar şuan dünyanın 4 bir tarafında lüks evler, lüks arabalar ve olağanüstü hayatlar yaşayan nadir kişiler olarak bilinmekte.

30 Temmuz 2015 Tarihinde Açıldı!

30 Temmuz 2015 tarihi itibari ile kullanıcılar tarafından alınabilecek şekilde kripto para piyasasına sunulan Ethereum, bugüne kadar iyi bir yol izledi ve bugün değerini binlerce kat arttırmayı başardı. Geçmişe oranla şimdilerde çok daha fazla popüler olan kripto paraların arasında 2. sırada bulunan Ethereum’un gelecek yıllarda 1. sıraya yerleşmesi bekleniyor.