Ezdi Geçti: Bitcoin Son 24 Saatte %12 Değer Kazanarak 13 Bin Dolara Ulaştı, Sıradaki Hedef Ne?

Bitcoin, sabah saatlerinde yaşadığı yükselişle son dönemde görülmemiş fiyat seviyelerine ulaştı

bitcoin ezdi gecti

Bitcoin, sabah saatlerinde yaşadığı yükselişle son dönemde görülmemiş fiyat seviyelerine ulaştı. Popüler kripto para birimi saatler içerisinde 11.700 dolar seviyesinden 13 bin dolara kadar yükselmeyi başardı. Bitcoin en son bu fiyat aralığında işlem gördüğünde takvimler 2018 yılının Ocak ayını gösteriyordu.

Günün erken saatlerinde Binance’te tam olarak 13.000 dolara ulaşan Bitcoin’de yılın en yüksek seviyesi son 24 saatteki %12’lik artışla kaydedildi. 2019 yılında %300’ün üzerinde değer kazanan Bitcoin’in yeniden tüm zamanların rekorunu kırıp kıramayacağı ise merak konusu.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise 2017 yılının son aylarından sonra ilk kez %62’ye kadar yükseldi.  Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki bu denli artış, altcoin rallilerinden önce genellikle görülen bir şey.  İyi haber şu ki yakın zamanda boğa sezonu, altcoin’leri de etkisi altına almaya başlayabilir.

2017 yılının Aralık ayı ile 2018 yılının Ocak ayı arasındaki 6 haftalık dönemde 12 bin doların üzerinde kalmayı başaran Bitcoin bakalım bu kez yönünü nereye çevirecek? Asya piyasalarının açılmasıyla birkaç saat içerisinde 1.400 dolara yakın değer kazanan Bitcoin’de güçlü 11.500 direnci desteğe dönüştü.Kripto para analisti Josh Rager haftalık grafiğin pozitif görünümlü olduğunu, Bitcoin’in son bir hamleyle 14.200 dolar seviyesine yükselmesi durumunda popüler kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini belirtti.

Bitcoin 15 Ay Sonra Yeniden 13 Bin Dolara Yükseldi

Bitcoin’de tarih yeniden yazılıyor. 2017 yılındaki boğa sezonunda bu fiyat seviyelerini çok kısa sürede aşarak 20 bin dolara uzanan Bitcoin’e, bir yıldan uzun süren ayı piyasasında ise ana akım tarafından balon yaftalaması yapılmıştı. Bitcoin yaklaşık 15 aylık uzun sürenin ardından yeninden 13 bin dolar seviyesinde ve 20 bin dolara koşmaması için önünde hiçbir neden yok.

Unutulmaması gereken diğer bir şey ise kurumsal yatırımcıların henüz piyasaya etkin bir şekilde giriş yapmamış olması. Bakkt’ın kullanıcı kabul testlerine başlamasıyla önümüzdeki dönemde yeni fiyat seviyelerini konuşuyor olabiliriz. Kemerlerinizi bağlayın!

Haber içeriği, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve coinbilgi.net sorumluluk kabul etmez.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!