Kripto Para

SON DAKİKA: Bakkt’tan Sonra LedgerX De Fiziki Teslimli Bitcoin Vadelileri İçin Onay Aldı

Emtia Vadeli İşlem ve Ticaret Komisyonu (CFTC) LedgerX’e fiziki teslimli Bitcoin vadeli işlemleri için onay verdi. Bu, ABD’deki kripto para yönetmelikleri için atılmış oldukça büyük bir adım olabilir.

LedgerX, 2014 yılında New York’ta piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılarına birçok farklı Bitcoin türev seçeneği sunuyor. CFTC tarafından yayımlanan rapora göre, komisyonerler LedgerX’in fiziki teslimli Bitcoin vadeli işlemleri başvurusunu gözden geçirdi ve LedgerX’in temel ilkelere ve ilgili düzenlemelere uygun olup olmadığını değerlendirmek amacıyla şirketin operasyonel yeteneklerinin teknik değerlendirmesini yaptı. Bu testi başarıyla geçen LedgerX artık Bitcoin türev ürünlerine perakende işlemciler için sözleşmeler sunabilecek.

LedgerX’in yayımladığı bir blog gönderisine göre, yeni lisans “hem perakende hem de kurumsal müşterilerin piyasada aynı koşullarda şeffaf bir şekilde etkileşime girebileceği belirtiliyor. LedgerX cephesinden yapılan açıklamada fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemlerinin test sürecinin ardından piyasaya sürüleceği açıklandı.

LedgerX Bitcoin Vadelilerini Bakkt’tan Önce Mi Sunacak?

Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri ayrıca Intercontinental Exchange’in (ICE) yaklaşmakta olan Bakkt projesinin temel özelliği olacak. 2019 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Bakkt fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri, ICE’nin CFTC’den yasal onay alamaması nedeniyle sürekli ertelenmişti. Önümüzdeki ayın ortalarında Bakkt’ın fiziki Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerine başlayacağı açıklanmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap