Kripto Para

Fed/Bullard: Kripto Paralar ABD Finansal Sistemini Değiştiriyor

Yazar: Coin Bilgi

St Louis Fed (Merkez Bankası) Başkanı James Bullard, kripto paraları hedef aldı. Bullard yaptığı açıklamada kripto paraların ABD döviz sistemini, fiyatlarda istikrarsızlığa ve yasal olmayan eylemlere neden olabilecek şekilde değiştirdiği belirtti. Ejinsight.com’un haberine göre James Bullard, Cuma günü katıldığı akademik bir konferansta yaptığı sunumda şu uyarılarda bulundu:

Mevcut durum, ABD döviz sisteminin düzensiz bir duruma doğru sürüklenmesi olarak tanımlanabilir. Tüketicilerin ve işletmelerin, yerel piyasada farklı fiyatlarla aynı anda işlem gerçekleştirilebilen birden fazla paranın oluşmasına yol açacak düzensiz para sisteminden hoşlanmayacakları söylemek mümkün.

James Bullard gerçek dünyada yeni oluşturulan söz konusu işlemlerin yasal olmayabileceğini veya kısmen yasal olabileceği konusunda uyardı. James Bullard’ın açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Kripto paralar, piyasa merkezli borsalarda nasıl işlem yapılacağı yönündeki sosyal sorunun nasıl çözülebileceğine yönelik yolda bizi yanlış tarafa itiyor olması muhtemel.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap