Kripto Para

Yok Artık: Bir Bitcoin’in Değeri 75 Bin Dolara Ulaştı!

PrimeXBT

Ülkenin baskıcı para politikası nedeniyle Zimbabwe’de kripto paralar ilgi odağı haline geldi ve bu durumun bir sonucu olarak ülkede Bitcoin’in fiyatı %600 değer kazanarak 75 bin dolara ulaştı.

Döviz Yasaklandı Bitcoin Uçuşa Geçti

Son günlerde uluslararası medya organlarına yansıyan haberlere göre, Zimbabwe’nin ülkede yabancı para birimlerinin alınıp satılmasına yasak getirilmesi Bitcoin’deki yükselişi tetikledi.

Zimbabwe hükümeti, geçtiğimiz hafta ABD Dolarını yasaklayarak 2008 yılındaki ekonomik krizin ardından yüksek enflasyonun etkisiyle yok olan Zimbabwe dolarını yeniden kullanıma sunduğunu duyurmuştu. Hükümetin bu hamlesi ülkede şaşkınlıkla karşılanıyor ve insanlar Bitcoin’e akın ediyor.

Zimbabwe geçtiğimiz yıla kadar bir kripto para borsasına bile sahip değildi. Bu nedenle ülkedeki vatandaşlar Bitcoin satın alabilmek için LocalBitcoins gibi P2P platformlarını sıklıkla kullanıyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap