Güney Kore Kripto Para Baskısını Azaltıyor

Güney Kore yönetiminin kripto paralar ile ilgili yeni bazı önlemler almak yerine bu aşamadan sonra yeni önlemleri devreden çıkartacak adımlar atacak olduğu iddia edildi


Güney Kore yönetiminin kripto paralar ile ilgili yeni bazı önlemler almak yerine bu aşamadan sonra yeni önlemleri devreden çıkartacak adımlar atacak olduğu iddia edildi. Ülkede kripto paraların memurlar tarafından alınmasının yasaklanması ve memur ailelerinin dahi kripto para kullanımının yasaklanmasına varan önlemler alınması tepki çekmişti. Yaşanan bu gelişmelerin hemen ardından G20 ülkelerinde olduğu şekilde önlemler almanın yeterli olduğuna karar veren Güney Kore hükümeti, bu kararları yakın zamanda uygulamaya koyacak olduğunun mesajını verdi.

Ülkede kripto paralar ile ilgili baskıların kademe kademe daha fazla azaltılmasının uygulanacak olduğu, baskıların azalması ile birlikte ülkenin bu alanda daha fazla özgürlük ve daha fazla güven ortamı oluşturmayı hedeflediği belirtildi.

Güney Kore Baskı Uyguladı

Kripto paralar konusunda kripto para borsalarına varana değin baskı uygulayan ve bu baskılar dolayısı ile tepki çeken ülke, yeni aldığı bu karar sayesinde vatandaşlarının da desteğini kazanacak. Bir süredir Bitcoin hakkında yatırımcı sayısının azalış gösterdiğinin iddia edildiği ülkede, alınacak olan kripto para kararları geleceğe dair umut ve beklentileri en üst seviyeye çıkarırken, yatırımcıların sayısının da buna eşdeğer olarak artmasında etkin rol oynuyor.

Baskıların azalması ile birlikte önlemlerin azalmayacak olduğu, tam olarak daha fazla önlemlerin devreye girecek olduğu açıklandı. Ülke yönetimi geleceğe yönelik önlemler almak konusunda ısrarcı olduklarının net mesajını her zaman vermeyi net olarak sürdürüyor.