Güney Kore Kripto Para Borsalarını Tanıdı

Güney Kore yönetimi kripto para borsalarını resmi olarak tanıdığını açıkladı


Güney Kore yönetimi kripto para borsalarını resmi olarak tanıdığını açıkladı. Tüm dünyanın en fazla kripto para kullanan ülkesi ve en fazla kripto para ile ilgili bilgi sahibi olan ülkesi konumunda olan Asya ülkesi Güney Kore’de kripto para borsaları bundan sonra daha rahat hareket edebilecek ve finansman ihtiyaçları konusunda çok daha fazla destek alabilecekler. Ülkede bugüne kadar kripto para borsaları resmi olarak tanınmadığından dolayı bir şirket konumunda olsa bile ticari anlamda tam başarılı sonuçlar elde edilememiş ve kripto para borsalarının güvenliği ve geleceği konusunda bazı endişeler yaşanmıştı.

Bu durumun farkına varan Güney Kore yönetimi ise hemen harekete geçerek kripto para borsalarının resmi olarak tanınmasına ve “Kripto Para Birimleri Borsa ve Brokerliği” kategorisi adı altında olması yönünde bir karar kıldı.

Daha Fazla Gelişecek

Kripto para borsaları alınan “Kripto Para Birimleri Borsa ve Brokerliği” kategorisi kararı ile birlikte daha fazla gelişecek iken bundan sonra tek bir sorunun dahi ülkede yatırımcıları etkilemeyecek olduğu tahmin edilmekte. Tam anlamı ile kripto para borsalarının bir nevi ”banka” olarak tanınmasının ardından yatırımcıların güvenlikleri konusunda daha fazla adım atılmasına teşvik edildiği, bunu yapmayan kripto para borsalarının yalnızlığa terk edilecek olduğunun açık bir şekilde görülebilecek olduğu Güney Koreli yatırımcılarca açıklandı.