”Kripto Paralara Anında Müdahale Edilmemeli”

Fransa’da Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar ile ünlü olan Jean Pierre Landau isimli adam kripto paralar hakkında yapılması gereken düzenlemelere değindi


Fransa’da Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar ile ünlü olan Jean Pierre Landau isimli adam kripto paralar hakkında yapılması gereken düzenlemelere değindi. Kripto paraların düzenlenmesinin beklenen bir gerçeklik olduğunu ama nasıl düzenlenecek olduğunun büyük önem taşıdığını belirten Jean Pierre Landau, anında müdahale edilmemesini ve direkt olarak düzenleme yapılmamasını gerektiği yönünde açıklama yaptı.

Kripto para düzenlemelerinin Fransa yönetimince direkt olarak güncellenmesi durumunda büyük problemlerin olabileceğini, bu problemler arasında en dikkat çekecek olanının ise gelişmeye devam eden teknolojik inovasyon kripto paraların akıl almaz oranda zarar görmesine sebep olabileceği uyarısında bulundu. Direkt müdahale edilmesi durumunda Fransız halkının kayıplar yaşayabilecek olduğunu, Bitcoin ve benzeri kripto paraların fiyat düşüşü yaşayabilecek olduğunu belirten Landau, seviye seviye düzenleme yapılmasının daha faydalı olduğunu açıkladı.

Düzenleme Şart

Kripto paralar ile ilgili düzenlemelerin bazı konularda yapılmasının büyük önem taşıdığını belirten Landau, bu tür bir düzenleme ile kripto paraların daha fazla güvenilir ve daha fazla insanın hakkında bilgi sahibi olabilecek inovasyonlardan bir tanesi olduğunu belirtti.

Açıklamaları ile Fransa’da yaşayan kripto para düşkünlerinin beğeni ve ilgisini çeken Landau, yapılması beklenen düzenlemeleri de merakla beklediğini açıkladı.

  • Fransa emperyalist bir devlet olmasının etkisi ve AB üyesi ülkeler arasında en büyük 2. ekonomi olmasının etkisi ile AB üyeleri ile ortak hareket ederken ana kararları alabilen üye ülkelerden bir tanesi.