John McAfee: Hindistan Merkez Bankasını Boykot Edelim

John McAfee, Hindistan Merkez Bankasını boykot etmeye davet etti


John McAfee, Hindistan Merkez Bankasını boykot etmeye davet etti. Hindistan Merkez Bankası aldığı kararlar ile ülkede kripto paraların kullanımını adeta yasaklayacak seviyede kararlar almış ve ülkede kripto paraların risk barındırdığı konusunda uyarıda bulunmuştu. Hindistan Merkez Bankası yönetimince alınan bu kararlar sonrasında ülkede büyük bir kripto para kaosu yaşanırken John McAfee’nin bu açıklamaları dikkat çekici oldu.

ABD ve diğer ülkelerde kripto paralar konusunda tam anlamı ile yasalar devreye alınmamışken Hindistan Merkez Bankası yönetiminin bu şekilde yeni yasaları devreye sokması ve kripto paralar konusunda ülke bankalarına baskılar uygulaması dolayısı ile ülkede yaşayanlar kripto paralara tam manası ile erişemiyor.

Sorunlar Çok Büyük

Ülkede sorunların en üst düzeyde olduğu yazılırken, bu sorunları engellemek adına Anayasa Mahkemesi yöneticilerinin devreye girdiği ve Merkez Bankası kararlarının yok sayılmasına yönelik olarak ellerinde bulunan üstün Anayasa gücünü kullandıkları öğrenildi.

John McAfee ise Merkez Bankası ve bunun işbirlikçilerinin Hindistan’da boykot edilmesi önerisinde bulunarak, asla bu finans kurumları ile çalışma yapılmaması önerisinde bulundu. RBI yönetiminden ise karşı açıklama yapılmadı.