Kripto Para

Güney Kore kripto para yasaklarını gözden geçirecek

İçindekiler

Güney Kore hükümetinin kripto para yasaklarını tekrar gözde geçirmeye başlayacak olduğu iddia edildi. İddialar kripto para yasaklarının aktif olarak uygulamada olduğu ve sürekli yeni yasakların devreye girdiği bir ülke olarak artık Güney Kore’nin katlanılamaz kripto para yasakları ile anıldığı ve insan hakları ile serbest ticaret konularına kadar varan tepkilere sebep olduğunu gösterdi.

Ülkede kripto para yasaklarının aktif olarak uygulanıyor olması ve kripto paralar konusunda birçok yasak olması dolayısı ile ülkenin yeni dönemde yasaları gözden geçirerek kripto para yasakları konusunda geri adım atmaya başlayacak olduğu iddia edildi. Yasalar dolayısı ile kripto paralara erişimin son derece sınırlı olması ve kripto para yasakları dolayısı ile siyasilerin dahi kripto para edinmek konusunda çekincede olduğu ülkede uygulanan yasakların çok fazla olduğu ve bu yasakların kaldırılması gerektiği belirtiliyor.

Negatif etkiledi

Ülkede kripto para yasaklarının yatırımcıları ve yeni yatırımcı olmayı düşünen insanları negatif yönde etkilediği ve bu konuda ilgili ekipler ve yöneticilerin çalışmalara devam etmesi gerektiği isteniyor.Siyasi yönetimler ise aylardır ilk defa bu şekilde adım atmaya başlayacak olduğunun mesajını veriyor.

Yorum Yap