Japonya G20’de Kripto Para Çağrısı Yapmaya Hazırlanıyor

Japonya bu ay 19 ila 20 Mart tarihleri arasında G20 üyelerinin yapacak oldukları görüşmeler sırasında kripto paralara büyük bir önem atfedilebilecek olduğunu belirtti. Japonya hükümet sözcülerinden birisi tarafından yapılan bu açıklamanın Reuters haber ajansı tarafından doğrulandığı...


Japonya bu ay 19 ila 20 Mart tarihleri arasında G20 üyelerinin yapacak oldukları görüşmeler sırasında kripto paralara büyük bir önem atfedilebilecek olduğunu belirtti. Japonya hükümet sözcülerinden birisi tarafından yapılan bu açıklamanın Reuters haber ajansı tarafından doğrulandığı ve kripto paraların kara para aklama sorununu ortadan kaldırmak için yeni gelişmelerin olabilecek olduğu belirtildi.

Asya bölgesinde son dönemde kripto paralara yönelik olarak atılan adımlar ve memurlara kripto para kullanımının tamamen yasaklanması ile birlikte Asya’da kara para aklama ile ilgili sorunların devam ettiği ve memurların bu alanda en fazla dikkat çeken kişiler oldukları iddia edilmişti.

Japon Tarafı Hazırlıklı

Japon hükümet yetkilisinin bu konuda raporlar hazırladıkları ve G20 üyelerine bu raporları sunacak oldukları açıklandı. İddialar eğer ki doğru çıkar ise ortak sistemler kurulması ve kripto para satışlarının bu sistemler üzerinden yönetilmesinin gündeme gelebileceği Weibo platformu üzerinde tartışılmaya başladı. Weibo kullanıcıları Asya bölgesindeki ülkelerin son derece kripto paraları engelleme ve yasaklamaya yönelik adımlarının daha fazla problemlere sebep olduğunu iddia etti.