Ken Griffin Olumsuz Yorumlarını Sürdürüyor

Citadel hedge fonu kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, kripto paralar konusunda olumsuz yorumlarını en üst kademede sürdürmeye devam ediyor


Citadel hedge fonu kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, kripto paralar konusunda olumsuz yorumlarını en üst kademede sürdürmeye devam ediyor. Kripto para yatırımının iyi bir yatırım olmadığını iddia eden Griffin, gençlerin hiçbir şekilde kripto paralara yatırım yapma düşüncesi içerisinde olmaması uyarısında bulunarak son açıklamalarını da olumsuz yönde sürdürdü. Bitcoin konusunda birlikte çalıştığı hiçbir müşterisinin kendisine bu yönde talep oluşturmadığını ve hiçbir müşterisinin kripto para sahibi olmak konusunda kendisine danışmadığını belirten Citadel hedge fonu kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, kripto paraların önemsiz olduğunu iddia etti.

Açıklamalarında her geçen gün daha fazla sertlik dozunu arttıran olumsuz fon kurucularının son açıklaması Griffin tarafından dile getirildi.

Önemsiz Diyorsun, Neden Açıklama Yapıyorsun?

Bitcoin hakkında ve kripto paralar hakkında bu tür olumsuz düşünceler yapan kişilere sorulan ilk soru ise ”önemsiz diyorsunuz, neden hala konuşuyorsunuz?” şeklinde olurken, bu soruya hiçbir olumsuz yorum yapan kişi yanıt veremiyor.

Bu tür olumsuz açıklamaların arkasında büyük hükümet yetkililerinin olabildiği iddiaları da bir süredir ortada dolaşıyor. İddialar bu tür açıklama yapan kişilerin kendi istekleri ile değil siyasi kişilerin baskısı ve para alarak açıklama yaptırıldıkları yönünde olabilmekte. Tam olarak kimin doğru söylediği veya kimin yalan söylediğini bilmek konusunda ise öğrenilebilecek bir seçenek maalesef bulunmamakta.