Hükümetler Kripto Paralar Konusunda Kararsız

Hükümetlerin kripto paralar konusunda ciddi bir kararsızlık sürecinde olduklarını söylemek ve bu kararsızlığın oldukça fazla sorunlara sebep olduğunu belirtmek maalesef acı ama bir gerçek olarak ”sorunlar” dünyasının altında yatıyor


Hükümetlerin kripto paralar konusunda ciddi bir kararsızlık sürecinde olduklarını söylemek ve bu kararsızlığın oldukça fazla sorunlara sebep olduğunu belirtmek maalesef acı ama bir gerçek olarak ”sorunlar” dünyasının altında yatıyor. Bitcoin sahiplerini bekleyen büyük tehlikeler ise hükümetlerin yasal önlemleri ile çözülebilecek iken hükümetler büyük sorumluluklar almamak ve olası sorunları engellemek adına kripto paralar hakkında tam kesin bir karara varamıyorlar.

ABD hükümeti ile Güney Kore hükümeti dışında kripto paralar konusunda tam ani bir durumda nasıl müdahale edebilecek olduğunu bilen hükümet sayısının çok az olduğu, ABD hükümetinin de kripto paraları izleyerek olası durumda ani yasalar ile bu tür sorunların önüne geçebilecek olduğu düşünülüyor.

Hükümetler Karar Vermesi Gerekiyor

Hükümetlerin en kısa süre içerisinde bir karar vererek kripto paralar ile ilgili her türlü önlemi alması ve bu konuda yasalara göre hareket edilmesi gerektiğini belirtmesi gerekiyor. Kripto paralar ile ilgili çıkarılmayan yasalar dolayısı ile her gün milyonlarca dolarlık kripto para hırsızlığı vakası yaşanırken, bu vakalar sadece basında ön planda olmadığından dolayı görülmüyor. Yoksa Türkiye’de ve dünyada her gün binlerce insan milyonlarca dolarlık kripto para kaybediyor ve bu kayıplar hırsızlık vakalarından ötürü kaynaklanıyor.

Kripto para yasalarının devreye alınması için ortalama ihtiyaç duyulan süre büyük ülkeler için birkaç gün iken, orta çaplı ülkelerin 20 gün içerisinde bu tür yasaları çıkarabilir.