Bitcoin

İddia: Amazon Bünyesinde Faaliyet Gösteren Twitch Bitcoin’i Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Popüler yayın platformu Twitch, ödeme seçenekleri arasına kripto paraları yeniden eklemiş gibi görünüyor. Bir Reddit kullanıcısı bugün erken saatlerde Twitch’te Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash’in (BCH) ödeme yöntemi olarak kabul edildiği iddiasını gündeme getirdi.

Twitch.tv ilk kez geçtiğimiz yılın Haziran ayında kripto para desteğini vererek kullanıcılarının Bitcoin ve Bitcoin Cash ile bağış yapmalarına olanak  sağlamıştı. Özellikle oyun yayınları için kullanılan, e-ticaret devi Amazon bünyesinde faaliyet gösteren Twitch, daha sonra bu yılın Mart ayında kripto paraları platformundan kaldırmıştı. Twitch bu kararına gerekçe olarak kripto paraların volatilitesinin yanı sıra vergi sorunların göstermişti.

Dünyanın en popüler hayatta kalma oyunlarından Fortnite ise 2019 yılının başında önce Monero’yu (XMR) ödeme yöntemi olarak kabul etme kararı almış daha sonra da bu kararın bir hata olduğunu iddia ederek vazgeçmişti.

Görünen o ki artık Twitch kullanıcıları yeniden Bitcoin ve Bitcoin Cash’le bağış yapabilecek. Reddit’teki paylaşıma göre Twitch’in, kripto para ödemeleri için aracı olarak BitPay kullanıyor. Ancak, Twitch’ten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ayrıca diğer kullanıcılar bu seçeneğin kendileri için aktif olmadığını iddia ediyor.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Röportaj: Selcoin’den Libra, Bakkt ve Blok Ödülü Yarılanmalarına İlişkin Önemli Açıklamalar

Facebook’un Kripto Para Birimine İlişkin Detaylar Netleşti: Libra & Calibra

Eski SEC Direktörü Uyardı: Binance’in Başı Fena Halde Derde Girebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap