İngiltere Merkez Bankası Dijital Para Üzerinde Çalışıyor

İngiltere Merkez Bankası tarafından yayınlanan çalışma programına bakıldığında bankanın İngiltere’nin kendisine ait olan dijital kripto para birimine sahip olması için yeni adımlar atmaya başlayabilecek olduğu, hatta bu adımları atmış olabilecek olduğunu gösteriyor


İngiltere Merkez Bankası tarafından yayınlanan çalışma programına bakıldığında bankanın İngiltere’nin kendisine ait olan dijital kripto para birimine sahip olması için yeni adımlar atmaya başlayabilecek olduğu, hatta bu adımları atmış olabilecek olduğunu gösteriyor. Dünyanın yönetilmesinde ilk 3 sıralamasında yerini alan ve ABD ile birlikte çok derinden ortaklığı bulunan Birleşik Krallık‘ın bu konuda dijital paralara yeltenmesi ise dikkatlerden kaçmayacak bir durum.

ABD ekonomisinin batması veya olumsuz durumlar yaşaması nasıl ki tüm dünyada ekonomik olarak etkisini derin ve köklü bir şekilde gösteriyor ise İngiltere ekonomisinde yaşanan en ufak sorunlar dahi ABD ekonomisinden farksız olarak tüm dünyada etkisini gösteriyor. İhracat konusunda sayılı ülkelerden birisi olan İngiltere’nin hali ile sürekli olarak ekonomisini geliştirmesi ve yeniliklere açık ancak kademeli olarak ilerlemesi bundan dolayı doğuyor.

İngiltere Merkez Bankası Kripto Para Konusunda Kesin Kararını Vermedi

İngiltere Merkez Bankası yönetiminin Kraliyet ailesi ile birlikte çok derinden çalışmalar içerisinde bulunduğu ve kraliyet ailesinin bu konuda aldığı ve alacak olduğu kararlara göre adım atacak olduğu da gizli gibi tutulmasına rağmen bilinen bir gerçek. Kraliyet ailesinin dünya ekonomisindeki yeri azmış gibi gösterilmesine rağmen oldukça büyük bir yönetim ve yere sahip durumda.

  • İngiltere Merkez Bankası ve ABD Federal Rezerv Bankası arasında yapılan işbirliği ve görüşmelerde bu durumların dile getirilebildiğini de belirtelim. Zira 2 ülke birbirine yakınlığı ile dikkat çekmekte.