İsviçreli Araştırmacılardan Bitcoin Açıklaması

ETH Zürih Yönetim Teknoloji ve Ekonomi Departmanı’ndan Spencer Wheatley, açıklamaları ile birlikte Bitcoin hakkında merak edilen değer kazanıp kazanmayacak olduğu iddialarına bir nevi yanıt verdi


ETH Zürih Yönetim Teknoloji ve Ekonomi Departmanı’ndan Spencer Wheatley, açıklamaları ile birlikte Bitcoin hakkında merak edilen değer kazanıp kazanmayacak olduğu iddialarına bir nevi yanıt verdi. Kripto para piyasasında yaşanacak olan düşüşler sonrasında Bitcoin piyasasının 77 milyar dolar seviyesine gerileyerek kripto para piyasası içerisinde oranının %35’e gerileyecek olduğunu açıklayan Wheatley, ”Biz, temel ve teknik göstergeler arasında raslantı olma ve olmama durumunu analiz ederek bitcoindeki balonlar ve kırılmalar için güçlü bir tanı aracı geliştiriyoruz. Ağ özelliklerinde genelleştirilmiş Metcalfe yasalarını kullanarak esas değer ölçümü yapıyoruz ve bu değerin en az 4 sefer büyüyen ve patlayan balonlar tarafından ciddi ölçüde aşıldığı görülüyor.” dedi.

Bitcoin Yakın Gelecekte Yükselebilir

Kripto paraların yakın gelecekte yükselecek olduğuna dair olumlu bakış açısı ise daha fazla değer görüyor. Zira son dönemde düşüş yaşamasına rağmen kripto paralara olan ilginin günden güne daha fazla artması ve bunun sonucunda Bitcoin sahibi yatırımcıların artması ile birlikte piyasada yükselişler yaşanacak olduğu söylenebilir. Bitcoin en fazla ilgi gören kripto para birimi olurken, hemen arkasından Ethereum gelmekte.