Rusya Merkez Bankası Yardımcısı: Blockchain Gelişmesi Gerekiyor

Rusya Federasyonu Merkez Bankası başkanı yardımcısı Olga Skorobogatova, Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bu alanda bu teknolojinin daha fazla gelişmesi gerektiğini, ancak bu şekilde kullanılabilecek olduğuna değinerek, daha fazla gelişmeden kullanılmasının mümkün olmayacak...


Rusya Federasyonu Merkez Bankası başkanı yardımcısı Olga Skorobogatova, Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bu alanda bu teknolojinin daha fazla gelişmesi gerektiğini, ancak bu şekilde kullanılabilecek olduğuna değinerek, daha fazla gelişmeden kullanılmasının mümkün olmayacak olduğunu açıkladı. Kripto paralar ile ilgili olarak Rusya tarafından pek fazla adım atılmaması ve blockchain teknolojisi ile ilgili bugüne kadar açıklama yapılmamış olması dikkat çeken bir detay iken bir süre sonra bu tür bir açıklama yapılması ülkenin Merkez Bankası yönetiminin blockchain teknolojisine pek sıcak bakmadığını doğruladı.

Kripto paralar hakkında Rusya’da genel düşünce iyi bir yatırım olmadığı yönünde olurken, bununda etkileri oldukça fazla hissediliyor. 144 milyon nüfusu ile birlikte dünyanın en büyük savunma güçlerinden birisi olan Rusya’nın ekonomik olarak başarısız bir ülke olması ise yatırımların artmasını engelleyen olayların en başında gelen konu olmakta.

Bitcoin Rusya’da İlgi Görmüyor

Rusya’da pek fazla Bitcoin ilgi görmediğinden dolayı blockchain teknolojisine de o kadar fazla ilgi gösterilmiyor. Elbette gelecekte ülkede daha fazla kripto paralar ile ilgili çalışmalar yapılabilecek olduğu, blockchain teknolojisinin yine benzer şekilde Merkez Bankası tarafından olumlu olarak görülebilecek olduğu düşünülüyor. Gelecekte Rusya’nın kripto paralar ile ilgili daha fazla kripto para borsasına da sahip olması bekleniyor. Ülkede oligarkların istemediği hiçbir işlem yapılamazken, diktatörlük rejiminden farksız yönetilen Rusya’da halkın ekonomisi oldukça kötü durumda.