Kredi Kartı Sahipleri Kripto Paralara Daha Yakın

Worldcore tarafından yaptırılan ankete göre dünyada kredi kartı sahiplerinin %89’unun kripto paralar ile ilgili bilgi sahibi oldukları ve kredi kartı sahibi kişilerin %53 oranında olan kısmının hayatlarında en az bir kez bile olsa kripto para...


Worldcore tarafından yaptırılan ankete göre dünyada kredi kartı sahiplerinin %89’unun kripto paralar ile ilgili bilgi sahibi oldukları ve kredi kartı sahibi kişilerin %53 oranında olan kısmının hayatlarında en az bir kez bile olsa kripto para satın aldıklarını doğruladı.

Worldcore, ”Bu çalışmanın amacı, insanların banka kartlarının da yardımıyla dijital para birimleri ile haşır neşir olma istekliliklerini ölçmekti. Anket, 47 ülkeden 10.000’i aşkın insanın katılımı ile yapıldı. Bunun ayrıntısına inmek gerekirse de veri elde ettiğimiz bu ülkelerin 28’ini Avrupa Birliği ülkeleri ve 12’sini de Bağımsız Devletler Topluluğu (Commonwealth of Independent States) ülkeleri oluşturmakta.” dedi.

CEO’dan Açıklama

Worlcore CEO’su Nasonov ise ”Müşterilerimiz arasında farklı özelliklerdeki ve yaşlardaki insanlar da mevcut ama bu anket alışveriş yapma konusunda çok aktif olan belirli bir kitleye uygulandı. Kripto para cüzdanları kullanmanın yanı sıra, elimizde bulunan en popüler hizmetlerden birisi de dünya çapında yapılan toplu ödemelerdir. Bu yüzden bu araştırma öncelikli olarak finansal hizmet dünyasının ”işin ehli” kullanıcıları arasında uygulandı.” ifadelerini kullandı.