Matsumoto: Daha Fazla Baskı Bekleniyor

Monex Group CEO’su Oki Matsumoto, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamada gelecek dönemde kripto paraları daha fazla baskının beklediğini ve sürekli olarak baskı uygulanmasının en azından şu aşamada beklenebilecek bir durum olduğunu dolaylı yoldan ifade...


Monex Group CEO’su Oki Matsumoto, kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamada gelecek dönemde kripto paraları daha fazla baskının beklediğini ve sürekli olarak baskı uygulanmasının en azından şu aşamada beklenebilecek bir durum olduğunu dolaylı yoldan ifade etti. Monex Group CEO’su Oki Matsumoto, “Japonya’daki borsalar hem mutabakat hem de vekalet hizmeti sunuyorlar. Benim gibi finans sektörü içerisinde yer alan kişiler, yasal düzenlemelerin daha sıkı hale geleceklerini gayet iyi biliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kripto paralar üzerinde sürekli olarak baskılar uygulanması ve uygulanan bu baskıların günden güne daha fazla artması ile birlikte yabancı ülkelerde yeni yasalar üzerinde çalışmalar yapılması, yeni yayınlanması beklenen yasaların devreye alınması ile birlikte kripto para dünyasının daha zor duruma girecek olduğu endişesi durumu daha kötü hale getiren etkenlerden bir tanesi.

Neler Göreceğiz?

CEO’ya göre kripto paraların geleceğini şimdiden bilmek çok zor olmasına rağmen gelecek dönemde kripto paralar ile ilgili görecek olduklarımız pek fazla hayırlı ve iyi haberler olmayacağa, kötü haberlerin yolda olduğuna dair düşünceye itiyor.