Kripto Destekli Kredilerin Hacminde İnanılmaz Artış

Blockchain ekosistemindeki en hızlı büyüyen endüstrilerden biri kripto kredilerdir

kripto-kredi

Blockchain ekosistemindeki en hızlı büyüyen endüstrilerden biri kripto kredilerdir. Kripto krediler, dijital varlıkları kullanarak kazanç elde etmeyi ve borç almayı mümkün kılar. Araştırma şirketi Credmark tarafından hazırlanan bir rapora göre, kripto destekli kredilerin hacmi 2019’da yedi kat artarak sonuçta 8 milyar dolara ulaştı. Uzmanlar, kripto kredilerinin likiditesini artırarak kripto pazarına daha fazla yatırımcı çekeceğini düşünüyor.

Credmark CEO’su Paul Murphy, “Kredi vermeyi, her şeyi çok daha hızlı bir şekilde ileri itilmesini sağlayan bir durum olarak düşünebilirsiniz” diyor. Ancak, kripto para ödünç almak ve ödünç vermek, dijital para birimlerinin yüksek oynaklığı nedeniyle riskli bir uygulamadır. Aslında, marj ticareti işlemleri için önemli miktarda kripto destekli krediler kullanılmaktadır.

Önde gelen bir kripto para birimi girişimcisi Brock Pierce “Pazar  %50’den fazla düştüğünde ve teminatlı bir marj ticareti yapıyorsanız, tüm anaparanızı kaybedebilirsiniz” ifadelerinde bulundu.

Çoğu kripto kredisi işletmesi, müşterilerinin fonlarını yönetmek için merkezi saklama görevlilerine güveniyor. Ancak DeFi kredilendirme platformları, aracılar olmadan eşler arası ödünç verme ve borçlanma işlemlerine izin veriyor. Bununla birlikte, bu teknolojinin ilk aşamalarındayız. Bu da bu platformların bir dizi kullanılabilirlik dezavantajı oluşturabileceği anlamına geliyor