Willy Woo’ ya Göre Bitcoin Başka Bir Tırmanışa İlerliyor

Tanınmış kripto para analisti ve istatistikçisi Willy Woo, Bitcoin’de yeni bir başka boğa koşusunun yakın olduğunu iddia ediyor

Bitcoin nedir

Tanınmış kripto para analisti ve istatistikçisi Willy Woo, Bitcoin’de yeni bir başka boğa koşusunun yakın olduğunu iddia ediyor.

Woo, Twitter’da birçok defa paylaşılan ve viral olan iddiasında, 132 bin takipçisine lider kripto para biriminin, Covid-19 süreci durulana kadar bir boğa koşusuna hazırlandığını söyledi. Bununla beraber analistin yeni modeli, Temmuz ayında bir başka boğa koşusunun başlayabileceğini gösteriyor. Woo, aşağıda yer alan grafikle beraber “Bu model, bir başka boğa koşusuna yakın olduğumuzu gösteriyor. Belki bir ay içinde gerçekleşebilir.” ifadelerini kullandı.

bitkoin-haziran-grafik

Woo, salgın nedeniyle oluşan boğa piyasası gecikmesini Bitcoin için iyi bir şey olarak görüyor. Analist, uzun taban oluşum sürecinin en büyük kripto parada daha yüksek zirveleri beraberinde getireceğini ileri sürüyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde kripto para veri şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju da Bitcoin’de ralli için Temmuz ortasını işaret etmişti. Ju, Bitcoin’de yükselişlerin genelde balinaların borsadan para çekme işlemlerinin zirve yapmasından 4 ay sonra görüldüğünü, bunun da Temmuz ayına denk geldiğini söylüyor.

Bugünlerde salgında ikinci dalga endişesi ile geleneksel piyasalarda bir düşüş korkusu var. ABD’nin Florida ve Atlanta gibi eyaletlerinde günlük vaka sayılarında yeni rekorlar geliyor. Bitcoin’deki dünkü geri çekilmenin, rekor vakalarla ilişkili olabileceği değerlendiriliyor. Salgında endişelerin büyümesi, Bitcoin’de sert bir düşüşe de yol açabilir.