Kripto Para Dünyası ABD’de ve Asya’da Büyüyor

Kripto paralar ABD ve Asya’da büyümeye devam ederken, bir diğer taraftan Türkiye’de de kripto para yatırımcısı sayısı sürekli olarak artıyor


Kripto paralar ABD ve Asya’da büyümeye devam ederken, bir diğer taraftan Türkiye’de de kripto para yatırımcısı sayısı sürekli olarak artıyor. ABD’nin belirli bölgelerinde öğrencilerin son yıllarda kripto paralara yatırım yapmaları, benzer şekilde Güney Kore, Çin ve Japonya benzeri Asya ülkelerinde yatırımların en üst düzeye çıkması kripto para dünyasında olumlu hava yaratıyor. ABD’nin başta gelişmiş ve zengin bölgeleri olmak üzere tüm bölgelerinde kripto paralara yoğun ilginin olduğu tahmin ediliyor.

İddialara göre ABD’li öğrencilerin son dönemde kripto paralara yönelmesi ile birlikte madencilik yapan öğrenci sayısında da ciddi oranda artışlar olduğu ve öğrencilerin madencilik üzerinden de kripto para kazançları elde ettikleri belirtiliyor.

ABD, AB, Türkiye ve Asya Büyüyor

Tüm dünyada en fazla ilgi gören ülkelerden birisi olan Türkiye’nin ise kripto paralar konusunda her yıl daha fazla gücüne güç, varlıklarına varlık katan bireysel yatırımcılara sahip bir ülke olduğu düşünülüyor. Zira AB üyesi ülkeler, ABD ve Asya’nın Türkiye ile birlikte kripto para dünyasında etkin olarak rol oynadığı, hükümetlerin ise kripto paralar ile ilgili herhangi bir ilgisinin olmadığı biliniyor.