Kripto Paraların Dengesizliği Korkutuyor

PayPal CFO’su John Rainey, kripto paralar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada tüccarların henüz bu aşamada Bitcoin ile ödeme almak istemediklerine değinerek, bu konuda henüz şu aşamada pek fazla talep olmadığını doğruladı


PayPal CFO’su John Rainey, kripto paralar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada tüccarların henüz bu aşamada Bitcoin ile ödeme almak istemediklerine değinerek, bu konuda henüz şu aşamada pek fazla talep olmadığını doğruladı. Tüccarların kripto paralar ile ilgili olarak güvenleri olmadığını, bunun nedeni olarak ise kripto paraların henüz bu aşamada pek fazla değeri olmaması ve sabit olarak değerinin 1 gün içerisinde %15 ve daha fazla oranlarda değer kaybı yaşaması olduğuna değindi.

Kripto para dünyasında yaşanan gelişmelere rağmen henüz kendisine pek fazla sabit bir seviyede olmayan ve ani düşüşlerin yanında 1 gün içerisinde kayıpların çok fazla olabilmesinin tüccarları korkututtuğu belirtiliyor.

Piyasa Hacmi Arttıkça Azalacak

Piyasa hacminin arttıkça daha fazla piyasa üzerinde fiyat artışı ve azalmalarının düşecek olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin ve diğer toplam kripto paraların piyasa hacminin zaman zaman 500 milyar dolar seviyesine kadar çıkarken, zaman zaman ise 200 milyar dolar seviyesine kadar düştüğü dahi olabiliyor. Bu durumun engellenmesi ile istikrarın daha iyi sağlanacak olduğu şu aşamada tahmin ediliyor.