Kripto Para

Long Hash’in Yayınladığı Rapor Altcoin’lerdeki Tehlikeyi Gözler Önüne Seriyor

Yazar: Coin Bilgi

Long Hash kripto paraların hâla büyük bir kısmının tüm zamanların en yüksek seviyesinin %90 altında olduğunu belirten bir rapor yayınladı.

Bitcoin toparlanıp 2018 yılının Ocak ayındaki en yüksek seviyelerine ulaştı ancak altcoin’ler henüz önemli sayılabilecek bir performans gösteremedi. Öyle ki Bitcoin, bu yılın başlarından beri dolar karşısında yaklaşık %300 değer kazanırken birçok altcoin iki haneli kazanımlarla yetindi. Long Hash, yayınladığı raporda Messari’de listelenen 160 kripto paradan 114’ünün tüm zamanların en yüksek seviyesinin %90 altında olduğunu bildirdi.

Bitcoin yükselişine devam ettiği sürece altcoin’lerin suyu daha da çıkacak gibi görünüyor. Bitcoin’in artan piyasa hakimiyeti, yatırımcıların sermayelerinin büyük bir kısmını altcoin’lerden Bitcoin’e aktardığının en büyük göstergesi.

Yatırımcılar, altcoin’ler için olası bir boğa sezonunun kapıda olduğuna inanıyor. Ancak Bitcoin’in %30’luk düzeltmesini tamamlamasının ardından yeniden yönünü yukarıya doğru çevirmesi altcoin’lerde daha acı senaryolarla karşı karşıya kalmamıza sebebiyet verebilir. Long Hash, yakın zamanda yayımladığı bir başka raporda altcoin’lerin bu yılın Nisan ayından itibaren Bitcoin karşısında %54 değer kaybettiğini bildirmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap