”Madenciliği Tek Bir Grup Elinde Tutuyor”

ABD Federal Rezerv Bankası yetkilileri tarafından araştırmacılar eşliğinde hazırlanan raporlar ve analizlere göre bugünlerde kripto para madenciliğini sadece belirli bir grup elinde tutuyor ve bu grubun kripto para madenciliğini elinde tutmasının arkasında yatan birkaç neden...


ABD Federal Rezerv Bankası yetkilileri tarafından araştırmacılar eşliğinde hazırlanan raporlar ve analizlere göre bugünlerde kripto para madenciliğini sadece belirli bir grup elinde tutuyor ve bu grubun kripto para madenciliğini elinde tutmasının arkasında yatan birkaç neden var.

ABD Federal Rezerv Bankası araştırmacılarına göre bu nedenler arasında ilk sırada ucuz enerji fiyatlarına sahip olan Bitcoin madenciliği çiftliklerine sahip gruplar ve şirketler gelirken, bireysel olarak kripto para madenciliği yapan kişilerin bu kadar fazla üretim yapamadıkları, çiftlik sahiplerinin kripto para üretimini ellerinde tuttukları belirtiliyor.

Anonim Kripto Paralar İyi Karşılanıyor

ABD Federal Rezerv Bankası raporuna göre araştırmacılar anonim kripto paraların iyi karşılandığı ve ülkede herhangi bir yasal engel veya olumsuzluk ile karşı karşıya kalmadığı ifade ediliyor. Araştırmacılara göre kripto paralar ile ilgili güvenlik önlemleri alınması gerektiği üzere bununla ilgili adımların atılmaması durumunda bugün mevcut olan güvenli ortamın bozulabilecek olduğu uyarısı yapılıyor. Kripto para üretimi yapan çiftliklere yönelik ABD’nin yine yasal olarak en ufak bir engelinin bulunmadığı raporda tekrar tekrar belirtiliyor.