Madencilik Azaldı!

Kripto para madenciliği yapan kişi sayısında azalma yaşandı


Kripto para madenciliği yapan kişi sayısında azalma yaşandı. Artan enerji fiyatları ve yüksek maliyetler dolayısı ile Türkiye’de zaten neredeyse olmayan madencilik konusunda mevcut üretim yapan kişi sayısında da ciddi azalma görüldüğü gözlemlendi. Türk halkına oranla Kanada, İzlanda, İrlanda, ABD, Rusya benzeri ülkelerde madencilik en üst düzeyde iken benzeri  olarak Asya ülkelerinin neredeyse tamamında üretim en üst seviyede ve madencilik alanında sürekli olarak Asya ülkelerinde yeni gelişmeler ile yeni yasalar devreye alınıyor. Hali ile madencilik kazanç getiren bir iş olması dolayısı ile ilgi çekerken, son zamanlarda madenciliği bıraktığını belirten yüzlerce kişi mevcut.

Asyalılar Hükümetten Korkuyor

Çinlilerin madencilik üretimi konusunda daha büyük alanlarda üretim yapmak istediklerini ancak mevcut hükümet yasaları dolayısı ile hükümetten çekindiklerinden ötürü tam anlamı ile madencilik yapamadıkları, bir süre sonrada madencilik üretimini bıraktıkları bilgisi mevcut. ABD’de ise Donald Trump yönetiminin baskıları olmamasına rağmen yurt odalarında ve benzeri bedava enerji kullanılan alanlarda madencilik yapılmasının yasak olması, son haberler sonrasında yerel yönetimlerin daha fazla artan kontrollerinden ötürü madencilik üretiminde azalmalar mevcut.

ABD’de ve diğer ülkelerde yurt odalarında ne kadar enerji tüketilir ise tüketilsin bedava olarak enerji verildiği için yapılan madencilik tamamen sıfır zarar ile yapılıyor ve bu yurt ödemelerinde ciddi problemlere sebep olabiliyor. Hali ile kripto para madenciliğinin azalmasının etkileri bundan ötürü kaynaklanıyor.