Kripto Para

Şant Manukyan Bitcoin’i Değerlendirdi, Aşağı Yönlü Trend Ne Zaman Sonlanacak?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, İş Yatırım YouTube kanalında Bitcoin’e ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin’in haftasonunun son saatleriyle birlikte hareket gösterdiğini belirten Manukyan bu hareketin yeterli olmadığını aşağı yönlü trendin henüz kırılmadığını kaydetti.

“Açıkçası bu hareketin ne kadar yeterli olduğu tartışılır diye düşünüyorum. Geçtiğimiz gün gelen toparlanmanın bir devamı şeklinde gidiyor olsak da henüz aşağı yönlü trendin kırılmadığını görüyoruz. Kritik seviyelerin yani 50 günlük ortalamanın altında olduğunu görüyoruz. Bu nedenle muazzam bir yeni hareket başladı demek için erken ancak buradaki iki seviyenin korunmuş olması umut verici.”

Haftalık bazda bandın sıkılaşmaya başladığını ifade eden Şant Manukyan, Bitcoin’in şu anlık görünümünün çok net bir şekilde aşağı yönlü olduğunu, bu nedenle öncelikle 8.400 dolar seviyesinin gerektiğini kaydetti. Bitcoin’deki short pozisyonlarının hızlı bir şekilde arttığının altını çizen Manukyan, Bitcoin’in kafasını kaldırabilmesi durumunda Bakkt ve blok ödülü yarılanması nedeniyle oluşabilecek spekülatif havanın Bitcoin’i daha iyi noktalara taşıyabileceğini ifade etti.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap