Kripto Para

Ödemeler Devi PayPal Libra Projesinden Ayrıldı: Sırada Visa Ve Mastercard Var

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Facebook’un Haziran ayında görkemli bir ektinlikle duyurduğu kripto para projesi Libra’da ilk ayrılık gerçekleşti. Libra’ya yönelik tepkiler nedeniyle bir süredir PayPal’ın kurucu üyesi olduğu Libra Association‘tan ayrılacağı iddia ediliyordu. Dün PayPal‘dan söz konusu iddialara yönelik resmi açıklama geldi. Ödemeler devi PayPal, Cuma günü Libra Association‘tan resmen ayrıldığını açıkladı.

Birlikte Çalışmaya Devam Edecekler

PayPal cephesinden yapılan açıklamada Libra projesine dahil olma fikrinden vazgeçildiği belirtilerek Libra’nın misyonunun destekleneceği ve iki şirketin gelecekte ne tür ortaklıklar kurabileceğinin araştırılacağı bildirildi.

Financial Times 3 Ekim tarihli haberinde Libra Association’ın dünyanın dört bir yanındaki küresel düzenleyicilerden gelen tepkilere yönelik yol haritası çizmek üzere Washington‘da gerçekleştirilen toplantıya PayPal’ın katılmadığını bildirmişti.

Mastercard ve Visa da Ayrılabilir

Önümüzdeki günlerde Libra projesinden daha fazla kurucu ortak ayrılabilir. Edindiğimiz bilgilere göre PayPal’dan sonra Visa, Mastercard ve Stripe de Facebook’un kripto para projesi Libra’nın bazı olumsuz etkilere yol açacağını düşüncesiyle projeden ayrılmak istiyor.  Ancak Stripe’in basın sözcüsü geçtiğimiz günlerde idddiaları yalanladı ve projeye katıldıkları ilk günden bu yana bu konudaki fikirlerinin değişmediğini ifade etti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap