PayPal’dan Kripto Para Sektörüne Giriş Hamlesi!

Bir süredir küresel ödeme platformu PayPal’ın 305 milyon kullanıcısına doğrudan kripto para satın alma imkanı sunacağı konuşuluyor

PayPal

Bir süredir küresel ödeme platformu PayPal’ın 305 milyon kullanıcısına doğrudan kripto para satın alma imkanı sunacağı konuşuluyor. Şirketin, kendi web sitesi üzerinden açtığı iş ilanlarında kripto ve Blockchain uzmanları arıyor olması bu iddiaları destekler nitelikte.

Şirketin web sitesinde listelenen ilk iş ilanı “Teknik Lider – Kripto Mühendisi” başlıklı ve bu pozisyonun PayPal’ın globalde yenilikçi girişimlerden sorumlu olması bekleniyor. İş ilanı kriterleri arasında kullanılabilirlik, performans hedefleyen önemli kripto ürünlerinin/özelliklerinin tasarlanması, geliştirilmesi, bakımı ve PayPal hizmetlerinin ölçeklenebilirliği yer alıyor.

Bahsetmeye değer ikinci iş ilanı ise şirketin araştırma grubunda çalışmak üzere bir Blockchain araştırma mühendisi arıyor olması. Bu pozisyonda görevlendirilecek kişi veya kişiler ise Stratejik Teknoloji Etkinleştirme Ekibi içinde yeni oluşturulan bir grupta görev alacak. Ortaya çıkan Blockchain teknolojileri ve PayPal’daki potansiyel kullanımları hakkında uzmanlık edecek.