Kripto Para

PayPal’dan Oldukça Önemli Libra Mesajı

Yazar: Coin Bilgi

Agence France Press‘te 14 Eylül’de yayınlanan habere göre PayPal ekibi Facebook’un önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi planladığı kripto para birimini Libra konusunda adımlarını temkinli atacak.

 

PayPal’ın üst düzey yöneticisi Gabrielle Rabinovitch, Libra’yı oluşturan topluluk Libra Association üyeliklerinin bağlayıcılığı olmayan bir sorumluluğu da beraberinde getirdiğini belirtti ve projenin başarıya ulaşması için yapılması gereken çok işin olduğunu ifade etti.

Geride bıraktığımız yaz aylarında Libra’nın aralarında PayPal, Mastercard, Visa, Uber ve Spotify gibi 28 dev kurucu üye tarafından 10’ar milyon dolarlık yatırımla Libra Association adlı kâr amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından geliştirildiğini duyurmuştuk.

 

Her ne kadar son dönemde Libra eleştirilerin odağı haline gelse de Gabrielle Rabinovitch, Libra’nın hedeflerinin PayPal’ınkiyle uyuştuğunun altını çizdi. Gabrielle Rabinovitch’e göre bu hedefler “finansal hizmetlerden yoksunlara hizmet sağlama ve sermaye erişimini demokratikleştirme.

Libra’ya Baskılar Artıyor

Duyurulduğu Haziran ayından bu yana Libra’ya yönelik tepkiler bir an olsun dinmedi. Bütün bu baskılara rağmen Libra Association Genel müdürü Bertrand Perez, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada tüm engelleri kararlılıkla aşacaklarını bildirdi. Perez’in açıklamalarına göre ayrıca Libra’nın 2020’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap