Kripto Para

CZ’den Bitcoin Vadeli İşlem Platformu İçin ‘SAFU’ Açıklaması: Binance Hack’lendi Mi?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Dünyanın en büyük ve en popüler kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, çok kısa bir süre önce piyasaya sürülen Bitcoin vadeli işlem platformuna yönelik saldırıda gerçekleştirildiğine yönelik iddialara yanıt verdi.

Bitcoin Fiyatı Teknik Bir Sebepten Değer Kaybetti

Kripto para topluluğunun CZ olarak tanıdığı Changpeng Zhao 16 Eylül’de yaptığı Twitter paylaşımında, Bitcoin vadeli işlemlerinin kendi piyasa yapıcılarından birinin saldırısına maruz kaldığını bildirdi ve kullanıcıları uyardu.

Changpeng Zhao’nun yaptığı açıklamaya göre bu gerçekleştirilen ikinci saldırı girişimi ve bu nedenle platformda BTC/USD kuru 10.324 dolardan 10.024 dolara kadar geriledi.

Sadece Saldırgan Para Kaybetti

Changpeng Zhao’nun yaptığı paylaşıma göre bu durum piyasa yapıcının teknik hatasından kaynaklanması nedeniyle yanlış alarm. Diğer yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao, aldıkları önlemler nedeniyle 300 dolarlık değer kaybında yatırımcıların pozisyonları tasfiye edilmedi. Bu olayda sadece piyasa yapıcının para kaybettiği bildirildi.

Binance bu ay Bakkt ile birlikte Bitcoin vadeli işlemlerini başlatan sektörün iki devinden biri. Bakkt’ın ise 23 Eylül’de kurumsal yatırımcılar için Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatması bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap