PayPal’ın Kurucusu Peter Thiel: Büyük Kazanç Sağladım

PayPal’ın kurucusu Peter Thiel, bugüne kadar Bitcoin yatırımından oldukça iyi oranda kazanç sağladığına değinerek, bununla birlikte Bitcoin’e güvendiğini, kendisinin yatırımlarından karşılık aldığına değindi


PayPal’ın kurucusu Peter Thiel, bugüne kadar Bitcoin yatırımından oldukça iyi oranda kazanç sağladığına değinerek, bununla birlikte Bitcoin’e güvendiğini, kendisinin yatırımlarından karşılık aldığına değindi. Kripto paraların çok kullanışsız seviyeye düşmesi ihtimalinin yüksek olduğu üzere çok daha fazla yükselmesinin de bir olasılık olduğuna değinen PayPal’ın kurucusu Peter Thiel, bu konuda kendi düşüncelerinin olumlu olduğunun altını çizdi.

Daha önce yatırımlarından oldukça iyi kazançlar elde etmesine rağmen şu aşamada sokağa çıkarak insanları Bitcoin almaya ikna edip edemeyecek olduğu konusunda emin olmadığına değinen Thiel, bu konuda Bitcoin’in henüz pek fazla etkili ve güçlü bir para olmadığını, altın ve nakit para şeklinde olmadığından dolayı insanların hemen güven duyamadığını belirtti.

Şirketler İlgi Duyuyor

Şirketler ve yöneticileri son dönemde kripto paralara ilgi duymasının arkasında sadece kripto paraların iyi kazançlar sağlaması değil, dünyada her geçen gelişen ve büyüyen kripto paralardan uzak kalmamak adına bu şekilde adım attıkları düşünülüyor. Zira Apple, Amazon ve diğer dev şirketler tarafından kripto paralar ile ilgili açıklamalar yapılmazken Microsoft CEO’su Gates tarafından kripto paraların asla kullanılmaması gerektiği yönünde uyarılar geçtiğimiz dönemden beridir devam ediyor. Bu konuda Gates’in uyarıları arasında Bitcoin’in sahtekarlık olduğu ve asla güvenilerek alınmaması gerektiği çağrısı ve uyarısı da bulunuyor. PayPal’a göre de şu aşamada Bitcoin ile ödeme kabul edilmesi pek doğru bir tercih değil.