Kripto Para

PwC’den Sonra Deloitte De Blockchain’le Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Türkiye de dahil yaklaşık 140’a yakın ülkede 700 ofiste ve 150.000 çalışanı bulunan dünyanın en büyük vergi, muhasebe denetim ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan şirketlerinden Deloitte işçilerine kripto para ile ödeme kolaylığı sağlamaya başlandığını duyurdu.

Buna göre şirketin çalışanları artık öğle yemeğinde yada kantinden yiyecek içecek almak için Blockchain ile ödeme yapabilecek.

Bitcoin Değil Blockchain

Laurent Collet, Deloitte’in önceliğinin Bitcoin’le ödeme yerine işlemleri yönetmek için fon yönetiminde Blockchain teknoljsiini kullanmak ve bu sayede işlemleri daha da hızlandırmak böylece aracıları ortadan kaldırmak olduğunu ifade etti.

Sadece Bir Deneme

Şirketin “Çalışanlarımızın bu teknolojiyi kullanmasının iyi olacağını düşünüyoruz” açıklamasını yapan Laurent Collet  “Gelecekte müşterilerimizi Bitcoin’le ödeme yapmaları ile ilgili bir planımız yada çalışmamız yok ancak ilerde neler olur göreceğiz” diyerek ekledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap