Kripto Para

Z RAPORU: Bitcoin 10.200 Dolarda Sabit Kaldı, Ethereum 200 Doları Aştı

Bitcoin Ethereum z raporu
Yazar: Coin Bilgi

17 Eylül’de Bitcoin nispeten hareketsiz kalırken en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum ise yeniden 200 dolar seviyesini kırmayı başardı.

Bitcoin 10 Bin Dolar Desteğini Kaybedecek Mi?

CoinMarketCap’ten edindiğimiz verilere göre Bitcoin fiyatı bir süredir 10.100 ila 10.320 dolar arasında dalgalanıyor.

Uzun bir süredir neredeyse stabil bir görünüm çizen Bitcoin hafta başında bu görünümünü sekteye uğrattı. Öyle ki Bitcoin dolar paritesinde 200 dolarlık ani bir değer kaybı yaşadı.

Önde gelen analistler hafta içerisinde Bitcoin’in yeniden hareketleneceği öngörüsünde bulunsalar da bu yönde herhangi bir işaret henüz görünmüyor. Bitcoin hala güçlü bir satış baskısıyla mücadele ediyor. Eğer bu satış baskısıyla mücadelede başarısız olursa popüler kripto para biriminde yeniden 4 haneli rakamları görebiliriz.

ETH hem Dolar hem de Bitcoin karşısında yükseliyor

Altcoin’ler her ne kadar ayı sezonunda olsa da Ethereum istisnai yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Önde gelen kripto paralardan Ethereum haberimizin hazırlandığı sırada kritik sayılabilecek 200 dolar psikolojik direncini kırmayı başarmıştı.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum son üç gün içerisinde %10’u aşkın değer kazanarak CoinMarketCap’te ilk 20 sırada bulunan kripto paraları yükselişiyle geride bıraktı.

Haftalık Teknik Analizlerimizi Göz Atmak İster Misiniz?

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap