Takip Edin

Ripple (XRP) Teknik Analiz

Forbes Analisti: Bu Grafik Ripple (XRP) İçin Geri Dönüşün Habercisi

Coin Bilgi

Yayınlanma tarihi

-

Yatırımcılar XRP konusunda dikkatli davranmalı mı? En çok konuşulan kripto paralardan biri olan Ripple belirsizliğini koruyor. Forbes editörü ve piyasa analisti Naeem Aslam Ripple (XRP) fiyatının çok ciddi bir satış baskısı altında olduğunu ve bu nedenle Ripple’ın yatırımcılara satın alım fırsatı verdiğini iddia etti.

Ripple Analizi

Ripple grafiği popüler kripto para biriminin Haziran ayı sonunda 0,5 dolar seviyesinde dalgalandığını gösteriyor. Ancak kripto para piyasasındaki dengelerin bir anda alt üst olmasıyla 2019 Ripple yorumları da yeniden olumsuz bir eksen etrafında döngüye girdi. Fakat Forbes yazarı Naeem Aslam’in Ripple analizi, yatırımcıları yeniden umutlandırabilir.

Ripple artacak mı?

Kripto para yatırımcılarının Ripple ne kadar yükselir, Ripple artacak mı ya da Ripple yükselecek mi sorularına net bir cevap vermek çok zor olsa da Aslam  haberimizin hazırlandığı sırada 0,28 dolardan işlem gören Ripple fiyatının büyük bir toparlanma içerisinde olduğunu düşünüyor.

Aynı zamanda ThinkMarkets’in baş piyasa analisti olan Naeem Aslam’in Ripple analizine göre popüler kripto para  aşırı satış baskısı altında bu nedenle şu an Ripple satın almak için muazzam bir seviyede işlem görüyor.

Aslam’in Twitter hesabı üzerinden paylaştığı Ripple analizine göre XRP’nin şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın altında hareket ettiği görülüyor. RSI değeri 37’nin altına gerileyen XRP’de artık ayılar yerini boğalara bırakabilir.

XRP Fiyatı ve Felaket Senaryoları

Her ne kadar Ripple grafiği XRP’nin satın alım için en uygun seviyede hareket ettiğini gösterse de Naeem Aslam yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Aslam’in yanı sıra analist Bitcoin kahini Peter Brandt ise geçtiğimiz günlerde Ripple’ın XRP fiyatının manipüle ettiğini iddia etmişti. Brandt’a göre XRP fiyatı 0,24’ün altına gerilerse Ripple’ı yepyeni felaket senaryoları bekleyebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ripple (XRP) Teknik Analiz

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 14 Ekim 2019

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Ripple haftaya 0,255$ seviyesinden başlangıç yaptı. Pazartesi günü gelen kuvvetli alımlarla 0,281$ seviyesine kadar yükseliş gösterdi. Çarşamba gününe kadar devam eden alımlar, Ripple fiyatının 0,28$ seviyesinde tutunmasını sağladı. Hafta ortasında ise kar satışlarının olduğunu görüyoruz. Hafta sonu ise boğaların yeniden harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Hafta sonu yükselişiyle hafta kapanışını 0.28$ seviyesinden kapatan XRP, haftalık bazda %10 değer kazanarak yatırımcısını memnun etmiş görünüyor.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, önceki hafta T2 trendi ile yakın temas halindeydi. Bu hafta gelen alımlar T2 trendi yukarı yönlü kırıldı ve Ripple yatırımcısı rahat bir nefes almış oldu. Bu hareket ile birlikte EMA21 ve EMA50’nin de yukarı kırıldığını görüyoruz. EMA21 ve EMA50, hafta ortasında gelen düzeltme hareketinde de destek olarak çalışmış. Fiyatın bu iki ortalama üzerinde kalması halinde EMA100’e doğru hareketin devam edeceğini düşünüyorum. Öte yandan T2 üzerinde seyreden XRP’nin T1 trendini hedefleyeceğini değerlendiriyorum. Grafiğe dikkat ederseniz EMA100 ve T1 trendi de birbirine teğet olmaya başlamış görünüyor. Dolayısı ile fiyatın bu seviyede karşılaşacağı direnç önem arz ediyor olacaktır.

Grafiğe daha yakından bakarsak yükseliş ile birlikte pazartesi günü hacmin arttığını sonrasında ise hacmin düşüşe geçtiğini görüyoruz. Yukarı sert hareket ile birlikte hacmin yeniden artması gerektiğini değerlendiriyorum. Önümüzdeki hafta içerisinde hacim ve fiyat artışını yakın takip etmek uygun olacaktır. 0,287$ seviyesi direnç olarak önem arz ederken, destek için sırasıyla EMA50, EMA21 ve T2 trendi önemli olacaktır.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde kırmızı düşen trendimiz yukarı yönlü kırılmıştı. Bu hafta fiyatın 3340Sat seviyesindeki yatay dirence takıldığını görüyoruz. Aslında bu fiyat hareketi için olumlu bir durum. Çünkü fiyat düzeltme yaparak yönü yeniden yukarı çevirmiş görünüyor. 3340Sat seviyesi üzerinde 4000Sat hedefine ilerleyeceğini değerlendiriyorum. 4000Sat üzerinde çok daha ivmeli hareketler görmemiz muhtemel olacaktır. Fiyatın EMA21 ve EMA50 üzerinde seyretmesi bu tezimi destekler nitelik taşıyor. Önümüzdeki birkaç hafta için teknik ile birlikte haber akışlarını da takip etmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Devamını oku

Ripple (XRP) Teknik Analiz

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 7 Ekim 2019

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Ripple haftaya 0,24$ seviyesinden başlangıç yaptı. Hafta başında gelen alımlar 0,262$ seviyesine kadar yükselen Ripple, bu seviyeyi muhafaza edemeyerek haftayı 0,253$ seviyesinden kapattı. Her ne kadar haftalık zirvesinden bir miktar geri çekilse de, haftalık bazda %5 değer kazanan Ripple yatırımcısını sevindirmiş oldu.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, önceki hafta en son 21 ay önce test edilen bölgeye kadar düşüş göstermişti. Yatırımcı cephesinde ciddi panik yaratan bu durumun ardından toparlanan Ripple, bu hafta T2 trendini ve günlük EMA21 ortalamasını test etti. Ancak maalesef yukarı kırılım olmadı. Bu da fiyatın dar bir alanda hareket etmesine neden oldu.

Mevcut durumda ise Fiyatın hala T2 ve EMA21 altında olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde bu iki seviyenin üzerine geçiş yapılması tablonun olumlu olması adına önem taşıyor olacaktır. T2 üzerinde T1’e doğru ivmelenme olacağını değerlendiriyorum. T2’nin yukarı yönlü geçilememesi halinde ise satış baskısı olacağını değerlendiriyorum. Ayrıca bu tür direnç bölgelerinin Short(kısa posizyon, açığa satış) pozisyonların açıldığı bölgeler olduğunu unutmamak gerekiyor.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde bu hafta hacim tarafında düşüş görsek de yukarı yönlü hareketin devam ettiğini görüyoruz. Bu hareket neticesinde 10 aylık kırmızı düşen trend yukarı yönlü zorlanmaya başlamış. Bu durum gerçekten uzun süredir beklediğim bir şeydi. Dolayısı ile önümüzdeki hafta için XRP’nin çok dikkatli takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zira önceki direnç kırılımlarında XRP, ciddi kar marjları yakalamıştı. Umarım ki yatırımcılarını kısa süre içerisinde memnun edecektir. Kırmızı trendin kırılmasının ardında takip edeceğimiz seviyeler ise 3340Sat ile 4000Sat seviyeleri olacaktır.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Devamını oku

Ripple (XRP) Teknik Analiz

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 30 Eylül 2019

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Ripple haftaya 0,277$ seviyesinden başlangıç yaptı. Bitcoin tarafında gerçekleşen sert satışlarla birlikte düşüşe geçen Ripple, 0,213$ seviyesine kadar geriledi. Hafta kapanışını 0,239$ seviyesinden yaparak %14 değer kaybetmiş oldu. Panik ve korkuyla geçen bu haftada Ripple yatırımcıları maalesef memnun kalamadı.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, geçtiğimiz hafta T1 trendinden satış baskısı ile karşılaşmıştı ve düzeltme sürecine girmişti. Bu hafta Bitcoin’e gelen satış dalgası ile birlikte birçok altcoinde olduğu gibi Ripple da sert satışa maruz kaldı. Dolayısı ile bir önceki hafta düzeltme süreci yerini satış dalgasına bırakmış oldu. Gelen satışlarla birlikte kısa vade için destek olarak çalışmasını umduğum T2 trendi de aşağı yönlü kırılmış oldu.

Ripple’a geniş çerçeveden baktığımızda 0,213$ seviyesini en son 21 ay önce test ettiğini görüyoruz. Ripple’ın bu fiyatlarda kalması, yatırımcısını psikolojik olarak maalesef olumsuz etkiliyor. Ancak bu seviyeleri dip olarak takip edip ortalama yapılası açısından değerlendirmek adına da güzel seviyeler olarak yorumlayabiliriz. Tabi ki bunu bir plan dahilinde ve stop seviyesi kullanarak yapmak uygun olacaktır.

Ripple’ı kısa vadede değerlendirecek olursak; 0,213$ seviyesi yatayda takip edeceğimiz destek bölgesi olacaktır. Yukarı hareketin devamı için ise öncelikle T2 seviyesinin yukarı geçilmesi gerekiyor. T2 üzerinde  ise T1’e doğru yukarı hareketin devamının geleceğini değerlendiriyorum. Önümüzdeki haftalarda yeni oluşacak barlar ile görünümün daha da belirginleşecektir.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde hacimli hareketlerin devam ettiğini görüyoruz. Özellikle hafta içerisinde oluşan uzun fitilli bar ile yönün yukarı döndüğünü söyleyebiliriz. Fiyatın kırmızı trende yanaşması ile yeni hacimli hareketler göreceğimizi değerlendiriyorum. Kırmızı trendi yukarı kırılımı gerçeklemesi halinde XRP/USD paritesi de yukarı yönlü olumlu etkilenecektir. Yataydaki 3350Sat seviyesi direnç olarak halen  önemini koruyor.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Devamını oku