Kripto Para

Spartalılar Satmaz! Kripto Para Milyonerlerinin 7 Sırrı

Yazar: Coin Bilgi

Bitcoin Market Journal’den John Hargrave son yayınladığı kitabında  Blockchain ve kripto para sektörüne ilişkin para kazanma stratejilerine de yer verdi. Çok kısa bir süre önce yayınlanan kitabında kripto para piyasasında “hodl” yapmanın çok önemli olduğunun altını çizen Hargrave Blockchain teknolojisini ise işlenmemiş verimli toprağa benzetiyor.

İnternet yatırımcısı ve seri girişimci John Hargrave hissedarı olduğu Ziff-Davis’in 1999 yılında ZDNet’i piyasaya sürmesiyle bir gecede milyoner olmuştu. Ancak Hargrave dot-com balonunun patlak vermesiyle bütün servetini kaybetmişti.

Blockchain for Everyone: How I Learned the Secrets of the new Millionaire Class” adlı kitabında Hargrave Bitcoin ve Blockchain üzerine bahis oynayarak zengin olma çabalarına yer veriyor. İşte John Hargrave’in kripto para ve Blockchain sektöründe başarılı insanlardan para kazanma konusunda öğrendiği 7 madde:

1- Erken al, sık sık al ve hodl yap!

Hargrave, kripto para sektörünün ilk milyarderleri Winklevoss kardeşlerin sadece Bitcoin satın almadıklarını aynı zamanda Bitcoin’e inandıklarını belirtti.  Hargrave, Winklevoss kardeşlerin Zuckerberg’e açtıkları davadan kazandıkları parayı Bitcoin’e yatırmalarına ve piyasanın en çalkantılı dönemlerinde bile satmadıklarına dikkat çekti. Hargrave, Winklevoss’ların mottosunun “Spartalılar satmaz” olduğunu belirtiyor.

2- Blockchain’le değer yaratın!

Kripto para sektörünün en çok kazananlarının yatırımcılar değil de mucitler oldığuna dikakt çeken Hargrave Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den örnekler verdi.

Örneğin Vitalik’i düşünün. Blockchain’i sadece Bitcoin’le ilişkili bir teknoloji olarak düşünmedi ve onu merkezsiz uygulamalar için de kullanılabileceğini düşündü. Fakat bunu zengin olmak için yapmadı. Dünyada iyi işler yaptığınızda bu size servet olarak geri döner.

3- Büyük Blockchain projelerine yatırım yapın!

Hargrave artık para kazanmak zorunda olmayan Blockchain balinalarının dahi paralarını yeni Blockchain projelerine yatırdığını belirtiyor.

4- Portföyünüzün bir kısmı kritpo paralarda olmalı tamamı değil

Her ne kadar Bitcoin son dönemde hisse senetlerinden daha iyi performans gösterse de Hargrave en popüler kripto para uzmanlarının dahi portföylerinin bir kısmını hala daha geleneksel yatırım araçlarına ayırdığını belirtti. Hargrave yatırımcılara Blockchain’i yatırımlarının küçük bir parçası olarak görmelerini ve pastanın küçük bir kısmını ayırmalarını tavsiye ediyor.

5- Herkes sağa giderken siz sola gidin!

Hargrave‘in kitabında yer verdiği yatırım sırlarında kripto paraların sıradan olmayan düşünürler için olduğunu ifade ediyor. Ona göre piyasayı yenmek isteyen yatırımcıların bazen piyasaya karşı pozisyon alması gerekiyor.

Herkes sağa giderken siz sola gidin. Bazen piyasadaki havayı görmezden gelmelisiniz. Bu da kendi kendinize düşünmenizi gerektiriyor.

6- Blockchain’i bir fırsatlar ekonomisi olarak düşünün!

Akıllı bir yatırımcının sektörü bütünüyle ele alması gerektiğinin altını çizen Hargrave kripto para madenciliği için ekipman üreten Nvidia ve AMD‘den Blockchain’i inşa eden IBM, Cisco ve Fujitsu gibi şirketlere kadar birçok fırsat bulunduğunu ifade ediyor.

7-  Blockchain tamamen insanlarla alakalı değil

Hargrave Blockchain News’ten arkadaşı Richard Kastelein‘den alıntı yaparak şunları kaydediyor:

Blockchain çok büyük ve verimli bir toprak parçası. İşlenmeyi bekleyen verimli topraklar var. Bir topluluk oluştur ve katma değer yaratmaya odaklan.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap