Ripple, Brave ve Huobi Küresel Ödeme Ağına Katıldı

Ripple, Brave, Huobi ve diğer 40 şirket, gerçek zamanlı ödeme ağı PayID’yi dünya çapında başlatmak için Açık Ödeme Koalisyonu’na (Open Payment Coalition) katılarak güçlerini birleştirdi

kuresel odeme agı

Ripple, Brave, Huobi ve diğer 40 şirket, gerçek zamanlı ödeme ağı PayID’yi dünya çapında başlatmak için Açık Ödeme Koalisyonu’na (Open Payment Coalition) katılarak güçlerini birleştirdi.

100 milyondan fazla tüketiciye ulaşan yeni ödeme sistemi, kullanıcıların herhangi bir ödeme ağı üzerinden dünyanın herhangi bir yerine eş zamanlı para göndermesine veya almasına olanak sağlıyor.

Kullanıcılar, karmaşık banka hesap numaraları, uluslararası kodlar, yönlendirme numaraları veya SWIFT kimliklerine gerek kalmadan anında para almak için banka hesaplarına bağlı bir  e-posta adresi veya telefon numarası ile işlem yapabiliyorlar.

İlgili kripto para ve blockchain şirketleri arasında BitGo, BitPay, Bitrue, Bitso, Bitstamp, Blockchain.com, Brave, BTC Markets, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Independent Reserve, Liquid, Ripple ve daha fazlası bulunmaktadır.

Ripple’dan Ethan Beard, PayID’in küresel ödemeleri basit ve hızlı hale getirmeyi amaçladığını söyledi. “Ödeme yapmak, e-posta veya mesaj göndermek kadar kusursuz ve hızlı olursa, hepimiz dünya çapında daha hızlı ve kolay bir şekilde ödeme göndeririz” dedi.

Liquid Group Inc CEO’su Mike Kayamori, kripto para biriminin anahtar bir bileşen olacağını söyledi: “Ödemelerin fiat ve kripto para birimi arasında birlikte çalışabilir olması ve dünyanın her yerine gönderilip alınması kolay olacak.”

”Bir Sonraki Adım: PayID”

PayID,  aşamalı olarak tanıtıldığı Avustralya’da son üç yıldır zaten yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkedeki banka ve kripto borsası kullanıcılarının çoğunluğu 7/24 istedikleri zaman para transferi yapabilir ve alabilir. Avustralya merkezli BTC Markets CEO’su Caroline Bowler, küresel PayID sistemi hakkında şunları söyledi:

“PayID, uluslararası bir kitleye ödeme kolaylığı sağlayabilecek altyapıya sahip sonraki bir adımdır.”