Kripto Para

Ripple’ın CEO’sundan JP Morgan’ın Kripto Para Birimi Hakkında Önemli Açıklamalar

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, JP Morgan’ın JPM Coin adlı istikrarlı projesi hakkında düşüncelerini paylaştı. 6-7 Mart’ta düzenlenen DC Blockchain Zirvesi’nde konuşan Garlinghouse, verdiği röportajda yeni proje hakkında düşüncelerine yer verdi.

Ripple CEO’suna 14 Şubat’ta JP Morgan’ın duyurduğu yeni JPM Coin hakkındaki düşünceleri soruldu. Garlinghouse’un açıklamaları eş zamanlı olarak Twitter’dan da yayımlandı:

Tahmin edildiği gibi, bankalar kripto paralar üzerindeki fikirlerini değiştiriyorlar. Ancak JP Morgan & Chase bir noktayı kaçırıyor. Bu mantıklı değil. Günümüzde kapalı bir ağın tanıtılması, Netscape’in halka arzından sonra AOL’yi başlatmak gibi.

Garlinghouse’un tweet’i, 2016’da LinkedIn’de paylaştığı “BankCoin’e Karşı Dava” başlıklı bir makaleyle ilişkilendirildi. Garlinghouse makalede, BankCoin gibi projelerin neden “yanlış yönlendirilmiş” çabalar olduğunu açıklamıştı.

 Bu geleneksel bir kripto para birimlerine benziyor mu? Çünkü benim için, kripto para birimi merkezsizliği desteklese de, JPM Coin bana merkezsiz bir ürün gibi gelmiyor. Pekala, şunu söyleyerek başlayalım. Sanırım Blockchain ve kripto para sektörüne JPM gibi oyuncuların dahil olması harika. Bu konuda söyleyeceğim tek güzel şey bu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ayrıca JP Morgan & Chase’in JPM Coin’inin hangi probleme çözüm getirdiğini de anlamadığını belirtti.

Yorum Yap