Rusya kripto paralar için ”gizlilik” konusunda sorun yaşıyor

Rusya’nın kripto paralar konusunda en fazla sorun yaşadığı konular arasında birincil askeri rakibi olan ABD’ninki kadar güçlü bir sisteme ve teknolojiye sahip olmaması, istihbarat konusunda kripto para istihbaratı ile ilgili olarak neredeyse hiçbir teknolojiyi bünyesinde...


Rusya’nın kripto paralar konusunda en fazla sorun yaşadığı konular arasında birincil askeri rakibi olan ABD’ninki kadar güçlü bir sisteme ve teknolojiye sahip olmaması, istihbarat konusunda kripto para istihbaratı ile ilgili olarak neredeyse hiçbir teknolojiyi bünyesinde barındırmıyor olmasından dolayı ”gizlilik” konusunu aşamadığından ötürü sorunlar yaşıyor. Ülkede Putin yönetiminin kripto paralara dair açıklamaları ve bu konuda yeni bazı yasaların devreye alınmasını istediği, bu yasaların nasıl yasalar olacak olduğunun ise henüz tam tasarı olmadığından bilinmediği belirtildi.

Putin, Rusya’da kripto paraları istemiyor

Putin yönetiminin Rusya’da kripto paralar konusunda bu kadar fazla güvenlik ve beraberinde gelen istihbarat sorunu olması dolayısı ile ülkesindeki sıradan vatandaşların kripto paralara erişiminin kısıtlanması konusunda bazı adımlar atması ve bu adımların gelecekte etkisini göstermesi ile Rus kripto para yatırımcılarını yakından etkilemesi bekleniyor. Bitcoin’in Rusya’da daha çok gizli faaliyetler ve yatırım aracı olarak kullanıldığı, Rus hükümetinin ise bunu katiyen istemediği konusunda raporlar bulunuyor.

  • Rusya’da hükümet karşıtlarının fonlarının kripto paralar aracılığı ile ödendiğine dair iddialar bulunmakta.