Senatodan Bitcoin Açıklaması: ABD Bitcoin’i Yasaklayacak Mı?

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nin Salı günü kripto para birimlerinin tartışılması için düzenlediği toplantıda Crapo, kripto paralara yönelik olumlu değerlendirmelerde bulundu


ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nin Salı günü kripto para birimlerinin tartışılması için düzenlediği toplantıda Crapo, kripto paralara yönelik olumlu değerlendirmelerde bulundu:

Böyle olması gerektiğini savunmuyorum fakat eğer ABD kripto para birimlerinin ülkede kullanılmasını istemese ve kripto para birimlerini yasaklamaya kalkışsa, bunu yapamayacağını düşünüyorum çünkü bu küresel bir teknoloji ve yeniliktir.

Crapo, toplantının açılış konuşmasında Bitcoin’e övgülerde bulundu. Teknolojik sıçramaların kaçınılmasz olduğunu ve ABD’nin de yeniliği uygulama konusunda öncü olması gerektiğini belirten Crapo şunları kaydetti:

Dijital teknoloji yeniliklerinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Bu yenilikler faydalı olabilir ve ABD’nin de söz konusu yenilikleri geliştirme ve bu alanda ne gibi kurallar uygulanması gerektiği konusunda öncü olması gerektiğine inanıyorum. Doğru bir yaptırım dengesiyle, dijital para birimleri ve sahip oldukları yeniliklerin altlarında yatan teknolojiler anlamlı faydalar sğalayabilir. Bu toplantı boyunca bu ekosistem hakkında öğrenmek için oldukça heyecanlıyım.

Kevin McCarthy ve Patrick McHenry gibi bazı senato üyeleri Crapo’nun fikirlerini destekliyor. Öyle ki McHenry, Bitcoin’in durdurulamaz bir güç olduğunu dile getirdi. Bitcoin’i sevdiğini belirten McCarthy ise Facebook’un geçtiğimiz ay duyurduğu kripto para projesi Libra’yı ve ekosistemini eleştirdi.

Toplantıya Goldman Sachs destekli Circle CEO’su Jeremy Allaire’de katıldı. Allaire, yasa yapıcıların kripto para birimlerine yönelik yaptırım boşluğunu doldurmasının, kripto para birimlerine yönelik hizmet veren şirketlerin ABD’den taşınmasını önleyebileceğini belirtti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kaynak