SIA ve Quant Network, Blockchain Birlikte Çalışabilirliğini Test Ediyor

Avrupa ödeme platformu SIA ve İngiltere merkezli teknoloji şirketi Quant Network farklı protokoller arasında çapraz blockchain birlikte çalışabilirliğini başarıyla test etti

blockchain-isbirligi

Avrupa ödeme platformu SIA ve İngiltere merkezli teknoloji şirketi Quant Network farklı protokoller arasında çapraz blockchain birlikte çalışabilirliğini başarıyla test etti.

SIA ve Quant Network ilk ortaklığını 5 Haziran’da açıkladılar . Amaçları bankalar ve finans kurumları için platformlar arası uygulamalar ve hizmetler üzerinde çalışmak. Ortaklık, Quant Network’ün blockchain işletim sistemi Overledger’ı, SIA’nın SIAchain altyapısına entegre etmeyi ve birlikte çalışabilirliği sağlamayı amaçlıyor. Blockchain entegrasyonu ile finansal kurumların karşılaştığı zorluklara çözüm getirmeyi umuyor.

Her iki firma da Overledger teknolojisini SIAchain’e entegre edebildi ve izin verilen blockchain faaliyetlerini köprüleyebildi. SIA, noter onayı, ödemeler ve müşterinizi tanıma veya KYC hizmetleri gibi platformlar arası uygulamalara izin verdiğini söyledi.

SIAchain, R3’ün Corda ve özel Ethereum ağlarında ek testler devam ediyor. Quant Network ve SIA, bu çapraz blockchain çözümünü pazara sunmayı ve daha fazla kullanım durumu aramayı hedefliyor.

SIAchain, SIAnet içindeki 570 Avrupa ağ düğümünü kullanan özel bir altyapıdır. Blockchain teknolojisine dayalı yenilikçi uygulamalar geliştirme ve uygulamada finansal kurumları, şirketleri ve kamu yönetimi organlarını destekler.