Kripto Para

Sıcak Gelişme: Bloomberg ve Rueters’a Kripto Para Desteği Geliyor

İçindekiler

Reuters ve Bloomberg finansal terminallerini kullanan yarım milyonu aşkın geleneksel yatırımcı, şimdi en güçlü 100 kripto para birimi endeksini kolaylıkla takip edebilecek.

CIX100 Endeksi Nedir?

Terminaller, AI destekli kripto para endeks sağlayıcısı Cryptoindex tarafından geliştirilen “CIX100” endeksini destekleyecek. CIX100 endeksi,  yapay zeka desteğiyle birlikte 1.800’ü aşkın kripto para birimini analiz ediyor. Söz konusu süreçte birçok kripto para borsasından, en son haberlerden, Twitter ve benzeri sosyal medya platformlarından, GitHub’dan ve diğer ilgili 200 diğer kaynaktan çekilen veriler analiz ediliyor. Analiz sonucunda ise endeksi oluşturan en güçlü 100 kripto para sıralanıyor. CIX100 endeksi en güçlü 100 kripto para birimini belirlerken Zorax algoritmasını kullanıyor.

Reuters ve Bloomberg’in yanı sıra yatırımcılara yönelik sosyal ağ ve veri analiz platformu TradingView kullanıcıları da endekse erişim sağlayabilecek. TradingView’in baş stratejisi sorumlusu Stan Bokov CIX100 endeksine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

CIX100 Cryptoindex’in entegrasyonu, TradingView’in finansal teknolojileri ileriye götürme konusundaki kararlılığını gösteriyor.  Veriler hızla kendi başına bir meta haline geliyor. CIX100’e erişim gelecekte şirketlerin başarısını tanımlayacak.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap