Kripto Para

SON DAKİKA: Bakkt Bitcoin Vadelileri İçin 22 Temmuzda Kullanıcı Kabul Etmeye Başlayacak

son-dakika-bakkt-bitcoin-vadelileri-icin-22-temmuzda-kullanici-kabul-etmeye-basliyor

Kripto para yatırımcılarının büyük bir heyecan içerisinde beklediği Bakkt’tan sonunda beklenen haber geldi. Bakkt’ın COO’su Adam White tarafından yapılan açıklamada günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerine 22 Haziran’da başlanacağı duyuruldu.

Yazılı Açıklamada Apollo 11 Detayı

New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen kripto para platformu Bakkt, Apollo 11’in aya inişinin 50. yıldönümünden sadece iki gün sonra kullanıcı kabul etmeye başlayacak.

Bakkt’ın fiziki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini ilk olarak 2018 yılının sonlarında kullanıma sunması bekleniyordu. Ancak finansal düzenlemeler noktasındaki belirsizlikler nedeniyle defalarca ertelenmişti.

Ertelemelere rağmen Mayıs ayının başında Bakkt’ın Medium hesabı üzerinden yapılan resmi açıklamada platformun Temmuz ayında günlük ve aylık olmak üzere iki farklı fiziki Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini listelemeye başlayacağı duyurulmuştu. Bugün yapılan açıklamayla birlikte ise Bitcoin vadelileri için test sürecinin başlayacağı tarih de netleşmiş oldu.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap