Kripto Para

Sıcak Gelişme: Popüler Kripto Para Borsası OKEx, Dash, Monero ve Zcash’i Delist Ediyor!

Yazar: Coin Bilgi

Uluslararası finansal düzenlemeler çerçevesinde kripto para borsaları son dönemde birçok kripto para birimini delist etti. OKEx cephesinden yapılan açıklamaya göre yakın zamanda yasal düzenlemeler nedeniyle borsalardan silinen kripto paraların sayısı bir miktar daha artabilir.

Dünyanın en büyük ilk birkaç kripto para borsasından OKEx, FATF‘ın (Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü) belirlediği kripto para uyum kurallarıyla bağdaşmadığı gerekçesiyle 5 kripto para birimini delist edeceğini duyurdu.

Dash, Monero ve Zcash Listede

OKEx’in delist edeceği gizlilik odaklı 5 kripto para şu şekilde: Monero, Dash, ZCash, Horizen ve Super Bitcoin. Bu kripto paralar arasında özellikle sektörün önde gelen kripto paralarından Monero, Dash ve Zcash’in bulunması oldukça şaşırtıcı zira böyle bir kararın OKEx tarafından alınması ileride Binance’in de aşmak zorunda kalabileceğinin göstergesi.

OKEx cephesinden yapılan açıklamada bu kararın FATF’ın kripto paralara ilişkin düzenleyici çerçevelerinin ihlalinden dolayı kaynaklandığı bildirildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap