Kripto Para

Satoshi Nakamoto İfşam (2. Bölüm) Yayınlandı

Yazar: Coin Bilgi

17 Ağustos’ta gündeme bomba gibi düşen bir internet sitesinde Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden bir şahıs bunu belgelerle kanıtlayacağını açıklamıştı. Sözde Satoshi Nakamoto, Bitcoin.org domainini aldığı 18 Ağustos 2008 yılının 11. yıldönümünde My Reveal (İfşam) adlı 3 serilik belgeler yığınının ilkini yayınlamıştı. Sözde ifşanın ikinci kısmı 19 Ağustos’ta günün erken saatlerinde geldi.

  • Asıl adı James Caan-Bilal Khalid, Pakistanlı, İngiltere’de yaşıyor.
  • Sözde Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden şahıs bugün 980 bin Bitcoin’e sahip olduğunu göstererek gerçek Satoshi olduğunu kanıtlayacaktı ancak yapamadı. İddialarına göre bütün Bitcoin’lerini 2010’da kaybetmiş. Bir daha da madencilik yapmamış. Hiç inandırıcı değil!

  • Bitcoin’i yaratan Satoshi Nakamoto’nun özel anahtarını kaybetmesi hiç de kulağa mantıklı gelmiyor.
  • Bilgisayarını servise gönderen Caan’ın iddialarına göre bilgisayar geri geldiğinde içinde eski hard diski yoktu. Bu nedenle Bitcoin’lerine ulaşamıyormuş(!)
  • James Caan, Gavin Andresen’ın CIA ile görüşmesinin ardından projeden çekildiğini iddia ediyor.
  • İfşalarını yayınladığı Satoshi Reveal siteyi WordPress üzerinden kuran ve kodlamalarını da tamamen amatörce yaptığı tespit edilen Caan’in geride bıraktığımız 10 senede kodlamayı da unuttuğu görülüyor.

James Caan şu anda 980 bin Bitcoin’e sahip olduğunu bugün de kanıtlayamayan daha sonrasında da tüm Bitcoin’lerimi kaybettim şeklinde bir bahane uydurarak insanları kandırmaya çalışan sahte Satoshi Nakamoto’dan fazlası olamaz. İfşaların 3. kısmı yarın yayınlanacak. Bakalım Caan bugün dişe dokunur belgelerle Satoshi olduğunu kanıtlayabilecek mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap