Kripto Para

Telegram’dan Mesaj Var: Grams Wallet Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Koşul

Yazar: Coin Bilgi

Bulut tabanlı mesajlaşma platformu Telegram’ın kripto parası çok kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulacak. Telegram ise yaklaşan etkinlik öncesi kripto para birimi Gram’ın resmi cüzdanı Grams Wallet için hazırladığı hizmet koşullarını yayımladı. Telegram kuralların hem sosyal medya platformunda hem de bağımsız bir uygulama olarak Grams Wallet’da geçerli olduğunu bildirdi.

1. Vergiler ve mevzuat

Telegram cephesinden yapılan açıklamada Grams Wallet’ın yasa, kural veya mevzuatlarla yasaklandığı yetki alanlarında kullanılmaması gerektiği belirtildi. Gram kullanıcıları bununla birlikte tabi oldukları vergileri belirlemekten yine kendileri sorumlu olacak.

2. Gram’la yapılan işlemler

Yayımlanan hizmet koşullarına göre Grams Wallet, gerçekleştirilen işlemlerin doğrulanması ya da onaylanması konusunda Telegram’ın Blockchain ağı (TON) Telegram Open Network üzerinde yetki sahibi değil. Telegram ayrıca ağda gerçekleştirilen her bir işlemin önceden belirlenmiş miktarda işlem ücretine tabi olduğunu da ekledi. Uzun lafın kısası Telegram burada yaptığınız işlemlerin sorumluluğu sizde bir hiçbir şekilde değişiklik yapamayız demek istiyor.

3. Cüzdan özel anahtarları

Yine Telegram’ın yayımladığı hizmet koşulları bildirisine göre Grams Wallet’ın genel ve özel anahtarları, yedekleme kelimeleri ve şifreler de dahil olmak üzere Telegram kullanıcıların hiçbir kişisel bilgisini depolamayacak. Bu nedenle kullanıcılar kendi güvenliklerinden kendileri sorumlu olacak. Kişisel bilgilerin kaybolması durumunda ise şirket bu bilgileri geri elde etmeye yardımcı olmaaycak, sorumluluk kabul etmeyecek.

4. Hesap iptali

Yayımlanan hizmet koşullarında Telegram’ın istediği zaman istediği Grams Wallet kullanıcısının hesabını veya hizmetlere erişimini kısıtlayabileceği ya da tamamen kapatabileceği hakkını saklı tuttuğu belirtiliyor.

5. Hizmet değişikliği koşulları

Telegram, hizmet koşullarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tuttuğunu belirtiyor. Yapılan değişiklikler ise web sitesi üzerinden görüntülenebilecek.Değişiklikler yayımlandıktan hemen sonra yürürlüğe gireceğinden kullanıcıların bu değişiklikleri yakından takip etmesi gerekiyor.

İlginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap