Kripto Para

Ethereum’daki Yükselişin Sebebi Ne? Altcoin Rallisi Başlıyor Mu?

Ethereum neden yükseliyor
Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Uzun süredir Bitcoin karşısında ezilen altcoin’ler için henüz hiçbir umut ışığı görünmese de bireysel anlamda iyi performans sergileyen kripto paralar da yok değil.

Kripto Para Yatırımcıları Altcoin Rallisini Bekliyor

Bitcoin’in Nisan ayından Haziran ayı sonuna kadar 4 bin dolardan 13.800 dolara uzanmasıyla birlikte kripto para yatırımcıları bir anda Bitcoin’den altcoin’lere yönelmişti. Çünkü Bitcoin kadar altcoin’ler de uzun süredir ayı sezonu etkisi altındaydı ve artış yükselişin geleceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Tabi ki öyle olmadı. Bazı altcoin’ler Bitcoin’in bilinçsiz düzeltmeleri altında adeta ezildi ve geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde dahi görülmeyen en düşük seviyelere geriledi.

Tüm bunlara rağmen Ethereum’daki minik kıpırdama yatırımcıları yeniden heyecanlandırdı. Ethereum’daki yükseliş tek bir nedene bağlı değil. Hadi gelin Ethereum’daki yükseliş dalgasının temel nedenlerini inceleyelim.

Tether Ethereum Ağına Geçti

Ethereum’daki yükselişin ilk nedenlerinden biri Tether’ın Ethereum ağını kullanmaya başlaması olabilir. Hatırlanacağı üzere Ethereum eskiden OMNI ağını kullanıyordu ve geride bıraktığımız haftalarda Ethereum ağına geçiş yapmıştı. Tether’ın (USDT), Ethereum ağına geçişi Ethereum Blockchain’inin işlem hacmine ve işlem sayısına da olumlu etki etti.

BitPay Ethereum’u Listelediğini Açıkladı

Yükselişin perde arkasındaki bir diğer etmen ise popüler kripto para ödemeler sağlayıcısı Bitpay, Bitcoin’den sonra artık Ethereum desteği de vereceğini açıkladı. Etheruem’un kurucusu Vitalik Buterin, ETH’nin kripto para ödeme çözümlerine dahil edilmesinin oldukça sevindirici olduğunu belirtti.

Geride bıraktığımız günlerde Twitter hesabı üzerinden takipçilerine seslenen OST CEO’su Jason Goldberg, Ethereum geliştiricilerinin daha önce hiç olmadığı kadar çok proje üzerinde çalıştığını, ağın kararlı bir görünüm çizdiğini iddia etmişti.

Türk kripto para topluluğunun önde gelen Twitter fenomenlerinden Selcoin, uzun bir sürenin ardından yeniden altcoin satın aldığını açıkladı. Selcoin’e göre Ethereum ve Litecoin’deki trendlerin kırılması ve sert yükselişleer, altcoin piyasasının geri kalanında da yükselişi tetikleyebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap