Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

TrueUSD Nedir? TUSD Nedir?

true-usd-nedir

TrueUSD kısaca, USD ile entegre bir stabilcoin olarak tanımlanabilir. Piyasada yaklaşık 200 milyon TUSD bulunmaktadır. Bu yazımızda TrueUSD hakkında bilgi vereceğiz.

TrueUSD Nedir?

TrueUSD, tamamen teminatlandırılmış ve üçüncü taraf tasdikleriyle şeffaf bir şekilde doğrulanmış, USD destekli bir ERC20 stablecoin’dir. TrueUSD, karşı taraf riskini azaltmak ve token sahiplerine kötüye kullanıma karşı yasal koruma sağlamak için birden fazla emanet hesabı kullanır. TrueUSD, TrustToken platformunda oluşturulan ilk kripto varlıktır.

Fiyat istikrarsızlığı, kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesinin önündeki en büyük engellerden biridir. Son derece değişken piyasa, günlük işlemlerde, uluslararası transferlerde ve genel olarak kabul edilen bir ödeme ağ geçidi olarak kripto kullanmayı zorlaştırıyor.

Bununla birlikte, bazı kripto girişimleri bunu ciddiye alıyor ve mevcut finansal paradigma ile blok zinciri teknolojisi arasında daha sorunsuz entegrasyon için çalışıyor. İşte bu sebeplerden dolayı stabilcoinler geliştirilmiştir ve bu tür projelerden biri de TrueUSD‘dir

Stabilcoinler, fiat para birimleri, değerli metaller veya petrol gibi daha az değişken dış varlıklara sabitlenmiş kripto para birimleridir. Bir stabilcoinin arzı veya değeri, diğer kripto varlıklarına da bağlanabilir veya algoritmalarla sabitlenebilir. Stablecoinler, dramatik fiyat dalgalanmalarından geçmek yerine, temel varlıkları ile aynı değeri korur. Stabilcoinlerin genel fikri, uzun bir süre boyunca sabit bir değeri sürdürmektir.

Stablecoinler, kripto ekosisteminde çok önemli bir rol oynar. Dramatik fiyat dalgalanmaları riski olmadan daha fazla insanın blok zincirinin faydalarına erişmesini sağlar. Ayrıca, kazançlarını veya varlıklarını sabitlemek isteyen traderlar, yatırımcılar, satıcılar ve diğer oyuncular için sağlam bir zemin sağlarlar. Temel olarak, kripto parayı USD veya Altın gibi daha az değişken geleneksel varlıklarla desteklemek, onu daha istikrarlı hale getirir ve böylece kripto ekosistemindeki tüm oyuncular için daha güvenli bir alternatif sunar. Stabilcoinler ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz “Stablecoin Nedir? Stablecoin Türleri Nelerdir? Nasıl Çalışır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

TrueUSD (TUSD) Nasıl Çalışır?

TUSD, ilk başlatıldığında hızlı bir artış gösterdi. Sayıları hızla 43 milyon tokendan 200 milyon tokena ve ardından daha fazlasına yükseldi. TrueUSD işlemleri toplu olarak yapılır ve bu nedenle coin’lerin nasıl oluşturulduğu tam olarak bilinmemektedir.

Bugün TrueUSD coinleri binden fazla cüzdanda saklanıyor. Etherescan tarafından hazırlanan verilere dayanarak, TUSD işlemleri, coin sayısıyla birlikte artıyor gibi görünüyor. Organik büyüme hacmine sahip gibi görünen TUSD’nin coin artışı açısından Tether’e benzediği söylenebilir.

TrueUSD, 2018’in başlarında tanıtıldı. Basit, şeffaf ve güvenilir stabilcoin olacak şekilde tasarlandı. Bu nedenle gizli bir banka hesabı veya herhangi bir özel algoritma kullanmaz.

TrueUSD’nin ABD doları varlıkları, farklı güven şirketlerine ait çeşitli banka hesaplarında dağıtılır. İlgili taraflar, teminatlandırılmış varlıkları günlük olarak yayınlamak ve aylık denetimler yapmak için bir anlaşma imzaladılar. Token, karşı taraf riskini azaltmak ve sahiplerine hırsızlığa karşı yasal koruma sağlamak için birden fazla emanet hesabı kullanır.

TrueUSD’nin Temel Amacı Nedir?

TUSD yetkilileri daha önce stratejik ortaklıklarından 20 milyon dolarlık bir gelir kaynağı elde ettiklerini açıklamıştı. Ortaklar arasında Andreessen Horowitz, Block Tower Capital ve Danhua Capital bulunmaktadır. Biriken fonların, varlık tokenları olarak dijitale dönüştürülerek harcanmasına karar verildi. Ancak, gelen tüm varlıkların TrueUSD Coins’e dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği belli değil. Trust Token CEO’su Danny An, TUSD’nin yalnızca dijital varlıklara sahip bir sisteme giden ilk adım olduğunu ve farklı tokenler üreteceklerini söyledi.

TrueUSD şu amaçlar için geliştirilmişler:

  • Traderlar ve borsalar: TrueUSD, piyasa dalgalanmalarına karşı korunmak ve önce BTC / ETH’ye satın almadan piyasalara girmek için harika bir araçtır.
  • Ana akım ticaret: Her gün insanlar ve işletmeler, büyük fiyat dalgalanmalarına maruz kalmadan blockchain teknolojilerinin sunduğu avantajlardan yararlanabilir.
  • Gelişmekte olan ekonomiler: Gelişmekte olan piyasalar ticaret için istikrarlı para birimleri kullanabilir.
  • Krediler, maaşlar veya tahmin piyasaları gibi uzun vadeli finansal sözleşmeler.
  • Finans kurumları , kripto piyasalarında ticaret yapmak için güvenilir bir varlık kullanabilir.

TrueUSD’nin Avantajları Nelerdir?

  • Yasal koruma: Şirket, emanet hesapları tarafından sağlanan güçlü yasal korumayla birlikte gelen düzenli tasdikler yayınlamaktadır.
  • USD karşılığında kullanılabilir: TrustToken platformunda AML / KYC kontrolünden geçen herhangi bir kişi veya kuruluş TUSD’yi USD karşılığında kullanabilir. Ancak, minimum para çekme tutarı 10.000$ ‘dır.
  • Güvenilir Fon Yönetimi: TrueUSD sisteminin kurulma şekli, TUSD ağı üzerinden kablolama yapmak yerine doğrudan emanet hesaplarıyla USD alışverişi yapmanızı sağlar.
  • Tam Teminat: Tek bir TUSD tokenı her zaman emanet hesabı şirketinde tutulan USD ile teminatlandırılır. Yeni tokenlar, halka açık olarak denetlenen akıllı sözleşmelerle basılır ve yakılır.
  • Düzenli Onaylar: Tüm emanet hesap varlıkları, açık bir şekilde yayınlanan düzenli tasdiklere tabidir.

TrueUSD (TUSD) Nasıl Satın Alınır?

TUSD, Binance borsasından satın alınabilir. TUSD satın almak için Binance Exchange üyesi olmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Bitcoin satın alıp takas ederek TUSD satın alabilirsiniz.

TrueUSD tokenı giderek daha fazla borsada listeleniyor ve şirket, aylık ve bazen iki haftada bir düzenli olarak onaylar yayınlıyor . Hepsi TrustToken’in blogunda bulunabilir .

TrueUSD (TUSD)  Nasıl Saklanır?

TrueUSD, Ethereum blok zincirinde verilen bir ERC-20 tokenıdır . ERC-20 standardını destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir. En popüler seçenekler arasında MyEtherWallet, MetaMask, Mint or Jaxx cüzdanları bulunur.

Yorum Yap